В облдержадміністрації визначали шляхи погашення заборгованості із заробітної плати
За попередніми даними моніторингу, проведеного минулого тижня Департаментом соціального захисту населення ОДА, ситуація з виплатою зарплатних боргів в області не покращилася.

Тому в ОДА відбулося позапланове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталії Романової.
Станом на 1 листопада очікується заборгованість на рівні 17,8 мільйона гривень – на 0,3 мільйона гривень, або на 1,5%, більше, ніж зафіксували статистичні спостереження на 1 жовтня. Однак, кількість підприємств-боржників зменшилася з 30 до 24-х.
Серед боржників – 15 економічно активних підприємств, що заборгували своїм працівникам 12,3 мільйона гривень, або більш ніж 69% від загальної суми заборгованості.
Негативно вплинуло на загальне зростання невиплаченої заробітної плати збільшення боргів на ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» на 0,6 мільйона гривень та ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» на 0,4 мільйона. Саме керівники цих підприємств надавали пояснення членам Комісії щодо причин недотримання графіків погашення зарплатних боргів та реальні перспективи для прискорення виплати заборгованої заробітної плати.
Як зазначив генеральний директор ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» Анатолій Свириденко, починаючи з 15 листопада, частинами буде виплачено заборговану заробітну плату. В листопаді планується погашення боргів, у тому числі із заробітної плати, в сумі 3 мільйона гривень, у грудні – близько 5 мільйонів. Повне погашення боргів керівник пообіцяв провести до 1 березня 2019 року.
Щодо ПрАТ «КСК «Чексіл»: є реальна можливість виплати боргів після розгляду позову господарським судом, що може відбутися впродовж листопада-грудня.
Також члени Комісії звернули увагу керівництва ДП «Чернігівторф» на дотримання графіка погашення заборгованості із заробітної плати та повне погашення боргів до кінця цього року.
Крім того, розглянули питання погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, страхових внесків та відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.
За матеріалами Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану, яка ножем завдала тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю 10:51
У Ніжині поліцейські затримали жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, тяжко поранила ножем свого співмешканця.
На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено жінку та неповнолітню дівчину: поліція документує наслідки 10:50
Сьогодні, 1 вересня, росіяни атакували безпілотниками м. Городню Чернігівського району. Внаслідок ворожих ударів зазнали поранень двоє місцевих мешканок - 50-річна жінка та 14-річна дівчина.

В Україні створюють протезні мікроклініки для реабілітації після ампутацій 10:48
В Україні реалізується проєкт зі зміцнення системи охорони здоров’я у сфері реабілітації після ампутацій.
Чернігівські тхеквондисти вибороли сім медалей на чемпіонатах України у Львові 10:46
З 21 до 23 серпня у Львові відбулися масштабні всеукраїнські змагання з тхеквондо ВТФ: Чемпіонат України серед юніорів та Чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР, УФК та спортивних клубів у розділах керугі та пумсе.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45
Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 14 пожеж.