Вiдбувається акцiя протесту городнянських лiсiвникiв
Саме зараз вiдбувається акцiя протесту городнянських лiсiвникiв проти корупцiйних дiй КП "Чернiгiвоблагролic" та обласної влади.
Перекрита центральна вулиця Городнi 1 Травня. Серед протестувальникiв - працiвники ДП "Городнярайагролiсгосп", лiсопереробних пiдприємств. Прибули депутат обласної ради іван Якуб, голова райдержадміністрації Світлана Ященко, заступник голови районної ради Григорій Примак, мiський голова Андрiй Богдан, сiльський голова Тупичева Лариса Шовкова, яка є членом робочої групи облради.
Керiвництва КП "Чернiгiвоблагролiс" поки нема. Протестувальники кажуть, що не розiйдуться, доки їх не почує область.
Лісівники висловлюють недовіру керівництву КП "Чернігівоблагроліс" та вимагають передати агрогосподарські підприємства до місцевих громад та районів і ліквідувати КП "Чернігівоблагроліс".
- Вимога передачі лісогосподарських агропідприємств обгрунтована, я особисто її підтримую, - прокоментував міський голова. - У свій час майно було передане комунальному підприємству "Чернігвоблагроліс" для ефективного управління. Але ситуація ускладнюється. На місцях зведена до нуля можливість розпоряджатися місцевою деревиною, через що страждають й лісопереробні підприємства. Те, що майно не можна передавати громадам - відмовка. Адже помиляються ті, хто вважає, що агролісгоспи нині пеербувають у обласній комунальній власності. Такого поняття нема. Є спільна власність територіальних громад області. Тому передача не тільки можлива, а й необхідна.
-Підтримую вимоги протестуючих як член робочої групи при обласній раді, - каже Лариса Шовкова. -Ми розробили Положення передачі агролісгоспів громадам. Але в області навмисно ігнорують чи зволікають з вирішенням цього питання.
-Ми направляли відповідне звернення про передачу райагролісгоспів від імені районної ради до обласної, - прокоментував Григорій Примак. - До того ж вже двічі. Питання не вирішується, тому ми підтримуємо цю вимогу протестувальників.
Солідарну думку про підтримку висловила й голова райдержадміністрації Світлана Ященко.
Чим завершиться акція протесту - ми проінформуємо читачів в одному з найближчих номерів газети. Тим більше, що 4 жовтня відбудеться сесія обласної ради. Цікаво, чи внесла вона це болюче питання в свій порядок денний? Городнянські лісівники мають намір бути присутніми на її засіданні.
"Новини Городнянщини"
Останні новини Чернігівщини
ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11
Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.
Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07
Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.
На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02
Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.