Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 грудня, 12:14:48

Ще 13 громад Чернігівщини стали господарями землі

28.09.2018   09:12Агенцiя

На початку цього року Уряд України оприлюднив механізм, який у межах чинного законодавства дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад: 31 січня прийнято розпорядження Кабінету Міністрів щодо передачі таких земельних ділянок з державної власності у комунальну власність ОТГ. Передбачається, що такий крок сприятиме прискореному розвитку сільських територій.

Голови 13 ОТГ Чернігівщини отримали документи, що засвідчують передачу земель сільськогосподарського призначення у власність їх громад. Це вже другий етап передачі — перший пройшов у червні цього року. Тоді землю отримали 11 громад області.

— Щиро вітаю усіх з цією важливою подією і сподіваюся, що раціональне використання отриманої сьогодні землі дозволить суттєво і своєчасно поповнювати місцеві бюджети та, відповідно, спрямовувати кошти на розвиток ввірених вам територій, — зазначила виконуюча обов'язки голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

Найбільше землі отримала сьогодні Семенівська міська рада — 11143 гектари, найменше — Талалаївська селищна рада — 1277 гектарів. Крім них, збільшили свої земельні наділи Бобровицька, Гончарівська, Городнянська, Деснянська, Ічнянська, Кіптівська, Комарівська, Корюківська, Лосинівська, Менська та Сосницька ОТГ. Загальна площа переданої землі — близько 70 тисяч гектарів.

За словами начальника Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Надії Чіпак, завершується підготовка документів про передачу землі сільськогосподарського призначення від держави ще 13 об’єднаним громадам. І тоді вже всі створені на сьогодні ОТГ області стануть повноправними землевласниками. Надія Чіпак нагадала також присутнім, що право власності на землю наступає з моменту його державної реєстрації.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:40

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігів розширив соціальні послуги для сімей із дітьми завдяки проєкту ЮНІСЕФ 11:31

8 грудня в Чернігові відбулося засідання Координаційної ради з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки.

11 грудня: цей день в Україні і світі

11 грудня: цей день в Україні і світі 09:22

День 1387 Російська агресія - Day 1387 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини