Усі екстренні виклики про меддопомогу прийматиме єдина диспетчерська служба
Відтепер усі виклики "швидкої" зі всієї Чернігівщини надходитимуть у єдиний центр.
18 липня, у Чернігові урочисто відкрили центральну оперативну диспетчерську Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, яка знаходиться по вул. Шевченка, 160.
У заході взяли участь керівники області та міста – Валерій Куліч, Ігор Вдовенко та Владислав Атрошенко.
За словами голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча, цей проект охоплює всю область і в Україні він - перший. Його впроваджено за кошти Державного Фонду регіонального розвитку зі співфінансуванням обласного бюджету. Загалом на сьогоднішній день на проект виділено понад 10 млн грн.
Центральна оперативно – диспетчерська служба забезпечить цілодобове надання на достатньому рівні якісної, та своєчасної екстреної медичної допомоги. Зокрема, контролюватиметься рух карет швидкої допомоги. Усі машини обладнані GPS-системами, які й надають можливість диспетчеру відслідковувати знаходження автомобілів на даний час і надсилати на виклик саме ту машину, яка знаходиться ближче. Цього року диспетчерська служба також буде дооснащена радіозв’язком.
Служба зв’язку має своє безперебійне джерело живлення, який дозволяє півгодини тримати вузол зв’язку без електроенергії. Також є додатковий генератор живлення, який автоматично переключається та може працювати без підзарядки. А записана інформація про виклик може зберігатися до трьох років.
Диспетчерська складається з 10 робочих місць. Кожен працівник має середню медичну освіту. Диспетчери за добу можуть прийняти 700-800 викликів, а взимку взагалі їх надходить до 1000.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що було б краще, якби делеговані повноваження по фінансовому забезпеченню такої служби були покладені на державу. Наразі ця функція перекладена на обласний бюджет.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.