Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 04:48:31

Тест на людяність: це потрібно живим

20.04.2018   12:58Агенцiя

У селі Малійках, що нині входить до Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади, готуються до поминального тижня або Дідів, як звикли це називати на Чернігівщині.

Цей час, за давньою традицією, присвячували прибиранню, чистоті, у тому числі й біля місця упокоєння предків. Тому в Малійках на місцевому цвинтарі демонтували стару огорожу і встановлюють нову. Із благоустроєм місцевого кладовища допоміг народний депутат України Максим Микитась.

Марина Духно, староста сіл Малійок та Ведильців Михайло-Коцюбинської ОТГ, зауважує: турбота народного обранця селянам таки припала до душі.«У ці світлі святкові дні ми поминаємо своїх рідних, близьких, — розповідає жінка. — Я б хотіла, щоб це добро, яке творять інші люди, розтопило лід у душах байдужих людей, які не беруть участь у таких заходах… Я ж дякую народному депутату за те, що він нам допоміг, і думаю, що все в нас буде добре. Бажаю всього найкращого йому і його команді».

Максим Микитась допоміг саме будівельними матеріалами, а от робота і старанність усе це перетворити на готову огорожу — то вже справа місцевих. Як каже староста, довелося гуртувати навколо і місцевих кочегарів, і робітників, і навіть волонтерів. Добровільні робітники з душею підійшли до такої потрібної справи, бо цивілізованість і людяність кожної громади перевіряється тим, як вона ставиться до найслабших своїх представників та до збереження своєї пам’яті.

«Ми вдячні нашому депутату Максиму Микитасю за сприяння в такій хорошій і потрібній справі», — говорить депутатка ради Михайло-Коцюбинської ОТГ Ніна Коротич.
Валентин Кузьменко як робітник і шанувальник благоустрою резюмує: усе буде зроблено так, як треба: «Я гарантую, що огорожа буде якісна та красива. Земляки будуть задоволені, що перед таким святом з’явиться нова огорожа перед кладовищем. Люди будуть вдячні за допомогу».Матеріал для огорожі наданий якісний, штахети дубові, обпиляні, усе буде естетично, охайно та гарно. Огорожа стоятиме довго — гарантують робітники, бо робили свої. Такі ж оновлення відбудуться найближчим часом і в інших селах округу, жителі яких звернулися до народного депутата України Максима Микитася з проханням допомогти з благоустроєм на місцевих кладовищах.

Загалом у Малійках сьогодні живе близько півтори сотні людей. Зі старожилів — пенсіонери, решта сезонники, дачники. 90 відсотків корінних мешканців уже покинули цей світ, із сумом ділиться Ганна Степанівна, яка теж долучилася до прибирання. На поминальні дні тут збираються їхні рідні та близькі. Каже, що благоустрій цвинтаря вразив її. Давно в селі й близько нічого подібного не траплялося.«Спасибі хорошим людям, що роблять добрі справи. Будуть їх пам’ятати діти, онуки й односельці. Нехай продовжують так і надалі, щоб народ тішився гарними справами наших депутатів. Хай село не забуває, бо всі ми знаємо, що воно вже на останньому подиху».

«У західних країнах вважається нормою практика піклування про своїх померлих, — говорить народний депутат Максим Микитась. — Це не лише прикрашання могил виключно живими квітами чи лампадками зі свічками, а й згадування про своїх померлих, упорядкування цвинтарів, огорож. Але зрештою така турбота потрібна не мертвим, а живим. Щоб ми самі вчилися бути людянішими, уважнішими й готовими приходити до близьких не тоді, коли звелів календар, а тоді, коли цього хоче душа. Тому й потрібен благоустрій, щоб у цьому «спілкуванні» ніщо не відволікало від духовного. І я зі своєю командою буду сприяти тому, щоб благоустрій у наших селах був завжди на гідному рівні».

PR

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».