Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 липня, 22:39:20

Офіційне роз'ясненням того, в яких випадках чернігівцям може надаватися разова матеріальна допомога з бюджету територіальної громади

14.04.2018   09:46

Шановні чернігівці!

Звертаємося до Вас з приводу розповсюдження окремими політичними партіями неправдивої та недостовірної інформації про видачу Чернігівською міською радою всім бажаючим коштів в розмірі 1000 грн.

В місті Чернігові діє Положення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям м. Чернігова (далі - Положення), яке затвердження рішенням Чернігівської міської ради від 5 березня 2013 року.

В бюджеті міста на 2018 рік на виконання Програми передбачено 1 млн 280 тис грн.

Пунктом 1.2 Положення передбачає, що одноразова матеріальна допомога надається мешканцям міста, які потрапили в скрутні життєві обставини і лише при наявності відповідного фінансового ресурсу та відповідних бюджетних призначень.

Скрутними життєвими обставинами є сукупність обставин, що перешкоджають нормальній життєдіяльності громадян, які вони не можуть перебороти самостійно.

Згідно з пунктом 1.5 Положення підставою надання грошової допомоги є перебування громадянина у скрутному матеріальному становищі, яке зумовлено надзвичайними обставинами, що виникли (пожежа, тяжке захворювання, оперативне лікування та інше).

Таким чином, матеріальна допомога надається виключно громадянам, які перебувають в скрутному матеріальному становищі, що викликане надзвичайними обставинами. Такими обставинами є пожежа, якою завдані збитки житлу, майну або здоров’ю, тривале тяжке захворювання або оперативне лікування, яке вимагає значних фінансових затрат, поранення для учасників АТО,  тощо.

Матеріальна допомога надається виключно за умови документального підтвердження виникнення надзвичайних обставин щодо заявника або членів його сім’ї (відповідні акти та довідки, видані державною службою з питань надзвичайних ситуацій, медичні довідки, довідки про причини поранення чи загибелі, ін.).

Також слід наголосити, що розмір грошової допомоги залежить від рівня забезпеченості сім’ї заявника.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на даний час, встановлений прожитковий мінімум в наступних розмірах для: дітей віком до 6 років - 1492 гривні; дітей віком від 6 до 18 років - 1860 гривень; працездатних осіб - 1762 гривні; осіб, які втратили працездатність - 1373 гривні.

Відповідно до Положення для встановлення рівня матеріального забезпеченості сім’ї заявника при наданні допомоги, подаються довідки про розмір пенсії за останні 6 місяців, довідки про розмір заробітної плати за останні 6 місяців, довідки про інші види доходів.

Враховуючи викладене вище, Чернігівська міська рада не має законних підстав надавати матеріальну допомогу всім хто подав заяву.

На жаль, багатьох чернігівців ввели в оману. Тим людям, які повірили інформації в одній з газет та провели години в черзі, ми змушені будемо відмовити в наданні матеріальної допомоги у зв’язку з наведеними вище причинами – відсутність законних підстав та коштів, які були б передбачені в бюджеті міста.

Сподіваємося на розуміння!


Чернігівська міська рада

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини