Ігор Вдовенко: Поділяю занепокоєння та прагнення ветеранів силових структур отримати у законний спосіб належне пенсійне забезпечення та соціальні гарантії
12 квітня, голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся із представниками активу ветеранів правоохоронних органів Чернігівщини, щоб обговорити чим живе сьогодні чисельна спільнота колишніх співробітників МВС, СБУ, Державної кримінально-виконавчої служби і які проблеми їх найбільше хвилюють.
Ключовою темою розмови стало обговорення стану пенсійного забезпечення зазначеної категорії населення. За словами активістів, сьогодні на теренах області проживає приблизно 18,5 тисяч колишніх працівників органів внутрішніх справ. Відповідно до Постанови КМУ №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» з 1 січня 2018 року підвищуються розміри пенсій для військовослужбовців із урахуванням оновленого грошового забезпечення. Проте, на думку колишніх працівників органів внутрішніх справ, ті надбавки до пенсій, які нараховані зараз, не дають змогу системно вирішити проблему осучаснення розмірів військових пенсій, призначених у минулі роки, а також не враховують показників інфляції. Окрім того, занепокоєння серед осіб, які проходили службу в органах внутрішніх справ, викликає і запровадження монетизації пільг.
Усі ці питання озвучувалося активом пенсіонерів силових структур і під час слухань в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, присвячених обговоренню проблем пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Загалом, позиція ветеранів правоохоронних органів полягає у прагненні відстоювати у межах чинного правового поля справедливий перерахунок пенсій та забезпечення пільгами.
За словами активістів, наразі опрацьовується питання щодо створення єдиної обласної організації, яка б згуртувала представників усіх ветеранських організацій колишніх працівників силових структур, воїнів-афганців, учасників АТО, а також профспілок, що дозволить об’єднати зусилля заради відстоювання своїх прав.
У свою чергу Ігор Вдовенко запевнив учасників зустрічі, що обласна рада завжди приділяла належну увагу пенсійному забезпеченню пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ і готова сприяти вирішенню їх проблем і надалі. Свого часу на сьомій сесії обласної сьомого скликання було прийнято Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України стосовно законодавчого врегулювання питання правонаступництва міліції та забезпечення проведення перерахунку пенсійЗвернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України стосовно законодавчого врегулювання питання правонаступництва міліції та забезпечення проведення перерахунку пенсій.
-Я цілком розумію хвилювання і занепокоєння людей, які не один рік прослужили у правоохоронних органах, і вважаю справедливим прагнення отримати у законний спосіб належне пенсійне забезпечення та соціальні гарантії, - підкреслив голова обласної ради.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.