Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 01:56:44

Медреформа почалася не в усій Чернігівщині. ВІДЕО

11.04.2018   08:10Агенцiя

Перший тиждень кампанії «Лікар для кожної сім’ї»завершився. У Чернігівської області 30 медзакладів підключено до «e-Health»; 282 лікарі зареєстровано в системі; 5004 декларації підписано.

Така кампанія проходить в Україні вперше, тож в деяких регіонах, зокрема й Чернігівському,виникли певні труднощі.
Основною проблемою нашої області є те, що не у всіх центральних населених пунктах медзаклади підключені до «e-Health».

12 із 37 центрів об’єднаних територіальних громад не мають жодної лікарні, зареєстрованої в цій системі. Це Сновськ, Остер, Парафіївка, Кіпті, Вертіївка, Макіївка, Козелець, Нова Басань, Мала Дівиця, Линовиця, Високе, Лосинівка.
Вагомою причиною цього є низький рівень комп’ютеризації медичних закладів та відсутність у них доступу до мережі Інтернет.
Так, за словами Володимира Пуліна,заступника начальника Управління охорони здоров’я ОДА, на день старту реформи на первинній ланці обладнано лише 19% робочих місць: «Вирішенням цих проблем мають займатися Центри первинної медико-санітарної допомоги або ж міські лікарні міста Чернігова. Іншого виходу Міністерство охорони здоров’я не пропонує».

До того ж ще однією умовою дієвості медреформи є здатність лікарів, насамперед, сімейного лікаря, терапевта та педіатра користуватися електронною системою. Тому навіть якщо робоче місце медичного працівника технічно обладнане, це не дає підстав стверджувати, що лікар має належний рівень знань та умінь, аби послуговуватися системою «e-Health».
Хоча,Владислав Кухар, начальних Управління охорони здоров’я міської ради зазначає, що навчання  працівників медзакладівстосовно користування необхідною технікою уже проводиться.
Нагадуємо, що кінцевого терміну підписання декларацій немає, тому обрати лікаря зможуть усі. Проте як швидко реформа пошириться по всій території Чернігівщини, поки сказати важко.

*Матеріал підготовлено в рамках проекту "Реформа медицини стосується кожного!" (Програма сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада») за фінансової підтримки з обласного бюджету.


Останні новини Чернігівщини

В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27

З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression