Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 00:34:03

Медреформа – це взаємовідповідальність лікаря і пацієнта

30.03.2018   11:56Агенцiя

У квітні розпочнеться підписання декларацій із сімейними лікарями. Про особливості цього процесу та медичної реформи загалом вчора говорили за круглим столом, що ініціювала Громадська рада при ОДА.

Із громадськістю Чернігівщини спілкувалися представники медичних закладів та профільних управлінь області.

Зокрема, мова йшла про готовність до реформування первинного рівня охорони здоров’я: фінансове та кадрове забезпечення. Не оминули увагою й питання невідкладної допомоги, а також педіатрії.

— Реформування націлене на якісні зміни у системі охорони здоров’я: більша відповідальність лікаря, повага пацієнта до медика. Стан здоров’я  — це спільна справа сторін, — наголосив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін.

Обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини можна незалежно від місяця проживання чи реєстрації. Декларація підписується безстроково, однак змінювати лікаря можна скільки завгодно разів. Втім, як зазначають медики, часте переукладання декларації не покращить якості обслуговування: лікарю необхідно детально вивчити медичну картку пацієнта, що потребує часу.  Поки лікар не набере дві тисячі пацієнтів, він не може відмовити в підписанні декларації.

На Чернігівщині практикували попередній запис до сімейного лікаря для подальшого укладання договору. Такі чернетки, як зазначають медики, допомогли  закладам зорієнтуватися в кількості обслуговувань, а надалі дозволять зробити механім підписання декларацій більш організованим. Процес укладання договорів не має зашкодити наданню медичних послуг.

Важливим етапом є підключення закладів охорони здоров’я до єдиної електронної системи eHealth та забезпечення медичних установ області відповідною комп’ютерною технікою. Наразі по області обладнано 19% робочих місць. Втім, зайти до системи, маючи свій електронний ключ, лікар може навіть зі смартфону.

— Важливо, аби влада на місцях сприяла реалізації реформи. Медики мають думати про якісне надання послуг, а технічна забезпечення — питання спільне. Акцентуватимемо на цьому в резолюції засідання,  — зазначив голова комітету з питань охорони здоров’я Громадської ради при ОДА Іван Осадців.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14

Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.

Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40

У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.

У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25

Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.

Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44

Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.

Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09

російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини