Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 22:17:55

В обласній раді обговорено питання розробки Стратегії поводження з відходами

03.03.2018   11:19Агенцiя

З кoжним рoкoм ситуація у сфері поводження з відходами в області відчутно погіршується. Зі збільшенням їхньої кількості зростає і чисельність місць видалення сміття, що експлуатуються з порушенням вимог чинного законодавства.

Зважаючи на важливість даного питання, обласна рада підтримала пропозицію Державної екологічної інспекції в Чернігівській області та ініціювала зустріч широкого кола фахівців з даної тематики для обговорення та напрацювання дієвих рішень. Провели засідання заступник голови обласної ради Арсен Дідур та в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Чернігівській області Леонід Бурковський, на території області обліковано 14 полігонів твердих побутових відходів та 643 сміттєзвалища, які займають площу понад 600 га. Щорічно на вказаних об’єктах розміщується біля 500 тисяч тонн побутових та промислових відходів.

Проте значна кількість місць видалення відходів експлуатуються з порушенням вимог чинного законодавчтва в частині використання та охорони земель. Відповідальність за утримання зазначених об'єктів  віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, які не забезпечують дієвий контроль за місцями видалення відходів. Це призводить до виникнення стихійних сміттєзвалищ, на ліквідацію яких витрачаються значні матеріальні ресурси. Додаткові труднощі створює також відсутність на території області сміттєпереробних та сортувальних комплексів, безсистемність накопичення сміття та багато іншого.

Звертаючись до присутніх, заступник голови обласної ради Арсен Дідур зауважив, що проблема поводження з відходами потребує комплексного вирішення по багатьом напрямкам, тому нею слід займатися системно, залучивши до цього усі можливі ресурси.

Присутні одностайно погодилися з необхідністю розробки власної Стратегії поводження зі сміттям з огляду на запровадження з 1 січня 2018 року законодавчої заборони щодо захоронення на сміттєзвалищах несортованих відходів. До того ж, необхідно здійснити інвентаризацію та паспортизацію сміттєзвалищ у районах і нарешті завершити вивезення непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин з території Чернігівщини.


Наталія Купрієнко

Останні новини Чернігівщини

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото)

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото) 13:47

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти.

Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси 13:31

Кактус – це не тільки звичний елемент домашнього декору, що розмістилося де-небудь на підвіконні. Багато з цих рослин мають дивовижні властивості, а число їх видів величезна. Також кактуси грають важливу роль в екосистемі тих регіонів, де ростуть.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом 13:25

Це дуже ситна страва. Насичений смак грибів та сиру, поживність кукурудзяної каші, як у традиційного баношу, та принцип приготування, як в італійської лазаньї — шарами. Це експеримент, який точно закінчиться успіхом.

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня 13:21

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 10 по 16 травня 2021 року.