Дошку на честь "воз’єднання" України з Росією в Чернігові знімуть з державного реєстру
Активісти С14 отримали відповідь на інформаційний запит стосовно статусу меморіальної дошки, яка донедавна висіла на Спаському соборі Чернігова.
У відповіді за підписом директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій Олександра Левочко зокрема зазначається: «Меморіальна дошка не є витвором мистецтва, створена на низькому художньому рівні, до того ж зміст напису на ній виконував ідеологічні функції. Відповідно до наказу Міністерства культури України від 02.11.2009 «Про затвердження методичних рекомендацій» (додаток 2), вищеназвана пам’ятка історії місцевого значення не відповідає критерію автентичності і є такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України».
Нагадаємо, до того як ідеологічну табличку «на честь прийняття присяги на вірність Росії жителями м. Чернігова 28 січня 1654 року» не обмалювали невідомі, вона безперешкодно висіла на історичній пам’ятці під носом у чиновників.
Розголос в ЗМІ та звернення активістами С14 на гарячу урядову лінію зрушив питання зняття пропагандистської таблички з державного обліку. Відтак, питання щодо визнання вказаного об’єкту культурної спадщини є таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (зняття з обліку). Зняття з обліку буде юридично оформлено наказом Міністерства культури України.
За повідомленням формації С14
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.