Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 16:14:10

Право на інформацію на контролі органів прокуратури

20.06.2012   07:21Агенцiя

9 травня 2011 року набув чинності Закон України “Про доступ до публічної інформації”, основними завданнями якого є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Право на доступ до публічної інформації гарантується максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації, доступом до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень, здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації, юридичною відповідальністю за порушення вимог законодавства та обов’язком розпорядників надавати інформацію за запитами та оприлюднювати її.

Положення вказаного закону зобов’язують розпорядників оприлюднювати інформацію, зокрема, про організаційну структуру, функції, повноваження та основні завдання, прийняті нормативно-правові акти, перелік та умови отримання послуг, що надаються ним, форми і зразки документів, правила їх заповнення, порядок складання, подання запиту на інформацію, розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи.

До розпорядників інформації вказаний закон відносить суб’єктів владних повноважень, юридичних осіб, що фінансуються з бюджетів усіх рівнів (стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів), осіб, якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень (стосовно виконання їхніх обов’язків), суб’єктів господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями (стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них).

Крім того, розпорядники інформації зобов’язані надавати відповіді на запити на інформацію протягом п’яти робочих днів.

Разом з тим, перевірки, проведені прокуратурою міста у травні 2011-травні 2012 років засвідчили, що не всі розпорядники інформації неухильно дотримуються вимог законодавства.

Наприклад, за результатами перевірок, проведених 2011 року встановлено, що Деснянською та Новозаводською районними радами не опубліковано інформацію, оприлюднення якої передбачено законом, що порушувало конституційні права громадян на своєчасне отримання інформації. На усунення виявлених порушень головам рад внесено приписи, на виконання яких вжито вичерпних заходів до створення веб-сайтів районних рад в мережі інтернет.

За результатами перевірки у Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чернігівської міськради виявлено факти неправомірної відмови у наданні інформації та незаконного віднесення інформації до категорії “з обмеженим доступом”. На усунення виявлених порушень директору центру внесено подання та принесено припис, за результатами розгляду яких винну особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, перелік відомостей, що становлять службову інформацію, приведено у відповідність до вимог чинного законодавства.

Загалом за рік дії Закону України “Про доступ до публічної інформації” прокуратурою міста внесено 7 актів реагування, за результатами розгляду яких виявлені порушення усунуто, 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Протягом 2011 та 2012 років до прокуратури міста надійшов 21 запит на інформацію, за результатами розгляду яких 5 запитів задоволено, особам надано інформацію, у задоволенні 2 запитів відмовлено, 2 запити направлено за належністю, решті запитувачів надано роз’яснення вимог чинного законодавства.


Прокурор прокуратури м. Чернігова юрист 3 класу О.В. Сидоренко

Останні новини Чернігівщини

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду 12:40

З метою запобігання виникненню нещасних випадків на льоду водойм, 24 січня фахівці КорюківськоготаНіжинського районних підрозділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактично-роз'яснювальні бесіди з любителями зимової риболовлі на річці Бреч у м. Корюківка та на ставку біля Бахмацького міського парку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини