Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 травня, 12:39:11

Збереження здоров’я дитини – найважливіша вимога до діяльності всіх навчальних закладів

20.06.2012   07:17

Виконком Чернігівської міської ради на засіданні 18 червня заслухав доповідь начальника управління освіти міської ради Володимира Купріяненка “Про стан фізичного виховання та спортивно-масової роботи у загальноосвітніх навчальних закладах міста”.

Опанування змісту фізичної культури як базового предмета здійснюється у навчальних закладах за рекомендованими програмами, які мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, повідомив В. Купряненко. За його інформацією, успішність учнів з фізичного виховання на високому рівні: на 7-12 балів освоїли програму 78% учнів шкіл міста. Натомість, даному факту сприяли змінені контрольні нормативи в бік зменшення фізичного навантаження учнів 5-11 класів, – сказав він.

З метою фізичного розвитку та заняття дітей різними видами спорту начальні заклади здійснюють тісну співпрацю зі спортивними школами міста. Тренери спортивних шкіл на базі навчальних закладів та спортивних шкіл проводять заняття з футболу, баскетболу, настільного тенісу, велоспорту, легкої атлетики, вільної боротьби, тхеквондо, веслування на байдарках та човнах “Дракон”. У секціях займаються 3698 учнів, що складає 14,8%.

Учні ЗНЗ міста входять до збірних команд України з 28 видів спорту: основного складу – 53 учні, кандидатів – 27 учнів, резервний склад – 36 учнів.

На зміцнення матеріально-технічної бази шкіл протягом 2012 року з міського бюджету виділено 214240 грн., у тому числі облаштування двох хокейних майданчиків у ЗНЗ № 19, 28 – 26000 грн. У 6-ти загальноосвітніх навчальних закладах – школах № 11, 12, 15, 19, 33, 36 працюють басейни.

Переможцем міського проекту “Школа сприяння здоров’ю” є школа № 19. Школа має 2 спортивні зали, 3 хореографічні зали, актовий зал для занять хореографією, зал для занять східних єдиноборств, басейн, каток, обладнані роздягальні для гімнасток, душові кабіни, необхідний інвентар для занять спортом та оздоровлення.

Проте, за словами В. Купріяненка, не у всіх школах вистачає спортивного обладнання та інвентарю згідно з вимогами чинних програм з фізичного виховання. З кожним роком, не зважаючи на широку зайнятість учнів у спортивно-масових заходах та високий рівень засвоєння програми і виконання нормативів, на жаль, здоров’я школярів погіршується.

За результатами медичного контролю учні за станом здоров’я поділені на 3 групи: основна, до якої віднесено 8712 учнів із загальної кількості по місту – 24893 учні, підготовча група – 12944, спецмедгрупа – 3111. У порівнянні з минулим роком кількість учнів, віднесених до спеціальної медичної групи, зросла на 78 учнів.

Заслухавши та обговоривши довідку начальника управління освіти міської ради виконком міської ради вирішив визначити роботу з напрямку фізичного виховання та спортивно-масової роботи одним з пріоритетних напрямків діяльності управління освіти міської ради.

Міський голова Олександр Соколов дав доручення відповідним структурним підрозділам посилити роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів і спортивних шкіл міста та популяризації здорового способу життя серед учнівської молоді.

“Саме у школі закладається ставлення підлітків до спорту та здорового способу життя. Отже, завдання школи – усіма педагогічними засобами сприяти залученню школярів до щоденних самостійних занять фізкультурою і спортом”, – наголосив Олександр Соколов.

Останні новини Чернігівщини

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист 10:48

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Смачні рецепти вихідного дня: 12 смачних заправок для овочевих салатів 10:34

Ось і настане скоро літо - той чарівний час, коли велика кількість овочів дозволяє нам вести здоровий спосіб життя і харчуються не калорійною їжею. Як ви розумієте, мова зараз йде про салати.

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад 10:29

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня 10:18

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 травня 2021 року.