Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 10:57:28

Чернігівська облрада розгляне рекомендації ІМІ щодо акредитації журналістів у грудні

29.11.2017   15:35Агенцiя

Дві постійні комісії Чернігівської обласної ради на почату грудня мають розглянути рекомендації громадської організації «Інститут масової інформації» (ІМІ) щодо вдосконалення процедури акредитації журналістів для висвітлення роботи ради. Про це повідомив регіональний представник ІМІ у Чернігівській області Павло Пущенко.

Як стало відомо із листа  першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, рекомендації  ІМІ будуть розглянуті на засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та запобігання корупції, а також на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Експерти  ІМІ, проаналізувавши Регламент Чернігівської обласної ради VII скликання та  Положення про акредитацію  журналістів, виявили низку невідповідностей національному законодавству.

Так, участь журналістів у пленарному засіданні визначається частиною 4 статті 40 Регламенту після пред’явлення документу, що посвідчують особу, та після видачі їм спеціальних пропусків для полегшення перебування у приміщені пленарних засідань.

У той же час у діючому  Положенні про акредитацію від 2007 року не дотримано жодного принципу здійснення акредитації - передбачено додаткові (непередбачені ЗУ «Про інформацію») відомості та документи, які має надати журналіст до заяви на акредитацію: офіційний бланк; надання копій свідоцтва про реєстрацію та ліцензії ЗМІ; інформації про засновників, тираж, головного редактора, рік народження журналіста; акредитація при Міністерстві закордонних справ України для зарубіжних (останнє вже не є актуальним для зарубіжних засобів масової інформації вже кілька років та суперечить вимогам чинного законодавства).

Також не мають законного підґрунтя вимоги передбачені Положенням щодо акредитації  тільки по одному журналісту і одному оператору від реакції телекомпанії, радіокомпанії, по одному журналісту і одному фотокореспонденту від друкованих ЗМІ – такі обмеження порушують принципи рівності та справедливості, на яких мають ґрунтуватися усі дії, пов’язані з процедурою акредитації.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.