Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 09:33:32

Міжнародний трейд-клуб: Чернігівщина перспективна для співпраці

27.11.2017   12:21Агенцiя

Днями нашу область відвідали представники організації, що об’єднує 60 країн світу. Мета відвідин – встановлення ділових контактів та обмін пропозиціями можливого співробітництва. Головне для трейд-клубівців вивчити наші умови для потенційним інвесторам.

Трейд-клуб – це громадська організація із представників 60 посольств іноземних держав і міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Вони організовують поїдки регіонами, спілкуються з владою і підприємцями. Очолив візит делегації Міжнародного трейд-клубу на Чернігівщину Радник Посольства Словацької Республіки в Україні Роман Жатко.

«Вирішальну роль грають умови, які будуть надані потенційним інвесторам. У тому й суть, щоб і ваші люди змогли зорієнтуватися, що саме хочуть підприємці з наших країн-членів трейд-клубу. З іншого боку – щоб і ми також могли передавати інформацію в наші країни, – сказав Роман Жатко. – Представники трейд-клубу – не підприємці, а дипломати. Їх цікавлять різні галузі можливого співробітництва. Одна з них – аграрна. «Сільське господарство – одна з великих можливостей для України і для наших невеликих країн, приміром, як Словаччина. У нас дуже багато гір, а у вас дуже багато хорошої землі, дуже великі перспективи».

Сільське господарство, машинобудування, енергоефективні технології в промисловості й соціальній сфері цікавлять представників Словаччини у співпраці з Україною.

Є великі перспективи міжнародного співробітництва у аграріїв Чернігівщини. Головне, вважають представники трейд-клубу, надавати людям інформацію, бо через її відсутність можуть не відбутися важливі проекти.

Чернігівщина за півроку вийшла на перше місце в Україні з приросту інвестицій, а за обсягом залучених коштів вона на 12 місці. Є прагнення увійти в десятку. Юлія Свириденко – в. о. першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації – зокрема, сказала: «Ми готові надати режим повної підтримки для будь-якого інвестора, і двері до кабінету голови у нас відчинені, ми готові на відкритих і прозорих умовах показувати ті проекти, які є, ті майданчики, які ми надаємо».

За словами Юлії Свириденко, найперше іноземний партнер зважується на торгівлю. Це дає змогу дізнатися про відкритість бізнесу. Після цього співпраця може стати серйознішою. Міжнародний товарообіг України з Євросоюзом – 37%, близько 30% — з країнами південно-східної Азії. З Російською Федерацією – зменшився до 7%.

«За останні два десятки років ми обірвали ланцюг, на якому сиділи, як собаки – ланцюг Російської Федерації, маючи з нею товарообіг 90%, і чим вони нас шантажували. Іншими словами, є вони тепер чи немає – для нас практично ніякої ролі не грає», – розповів директор ПСП «Вимал» Сергій Самоненко.


Прес-служба облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські лучники стали чемпіонами України

Чернігівські лучники стали чемпіонами України 09:13

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих та юніорів відбувся у м.Суми, 10-13 січня 2022 року.

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика 09:09

У спортивній залі Чернігівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» 14 січня відбувся щорічний традиційний турнір з міні-футболу пам’яті Заслуженого тренера України Мирослава Даниловича Мандрика, який більше 30 років пропрацював тренером у школі «Юність».

Про військовий облік для жінок

Про військовий облік для жінок 09:04

В Україні з 17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства оборони, яким розширено та затверджено перелік галузей і професій для жінок, що повинні перебувати на військовому обліку.

Оборона Замостя. Легенда про Лопату

Оборона Замостя. Легенда про Лопату 08:59

У бібліотеці ім. М.Коцюбинського відбулась презентація першого мальопису від Українського інституту національної пам'яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 січня по 8:00 17 січня 2022 року