Чернігівські комунальні підприємства мають шанс на справжню публічність – все залежить від міського голови
26 листопада у Чернігові відбувся семінар «Реформа управління та інструменти контролю за діяльністю комунальних підприємств», який проводився у партнерствіз Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Центром політичних студій та аналітики в Чернігівській області.
Під час семінару член радиРеанімаційного пакету реформ, Іван Лукеря, розповів учасникам про новації в законодавстві, які передбачають, що КП зобов’язані оприлюднювати на веб-сайті ради всі свої річні та квартальні фінансові звіти, принципи формування винагороди керівнику підприємства, звіти за результатами аудиторської перевірки, перелік послуг та багато іншого. Проте зараз комунальні підприємства Чернігівськоїміської ради багато в чому ігнорують ці норми Господарського кодексу України.
За підсумками семінару, Тарас Случик, коментуючи ситуацію з комунальними підприємствами Чернігівської міської ради зазначив: «Комунальні підприємства мають шанс на кардинальне підвищення якості роботи – все залежить від міського голови та депутатського корпусу. Важливо дати старт утворенню наглядових рад у КП міста та залучити до цього процесу громадськість. Інші міста вже або запроваджують наглядові ради, або міські голови публічно оголосили про початок процесу утворення нових колегіальних органів управління в підприємствах громади. Зокрема, Чернівці та Тернопіль ухвалили відповідні рішення, а Хмельницький та Львів розпочали розробку відповідних проектів рішень».
Центр політичних студій та аналітики в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.
Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07
У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.
14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00
День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.