Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 23:39:35

Галасуємо

07.06.2012   08:11Агенцiя

Є в прилуцькій міській раді депутат, із уст якого на сесіях чути фактично єдине слово – заклик чи то пак пропозицію голосувати.

Щоправда, “проросійські” особливості його вимови перетворюють це слово в заклик до створення галасу або ж констатацію шумної поведінки. Дещо схоже на останній варіант мало місце на 31 сесії 31 травня, коли децибели шуму в сесійній залі вийшли за межі регламентованих рамок.

Історія про “самозахоплення” прилучанами сесійної зали та “втечу мера від громади” стала справжнім хітом місцевого телебачення та інтернет-відео з позначкою “Прилуки”. Якщо хтось не в курсі, пропонуємо короткий зміст перипетій. Жителі вулиці Шевченка-Гімназичної, чиї будинки, спокійні сни та підземний сусід – каналізаційний колектор потерпають від руху вантажівок, підготували відкритий лист депутатам міськради від Партії регіонів і подали прохання бути присутніми на сесії. Перед депутатами проблему озвучив голова цієї фракції Олексій Гавриш. Міський голова поставив під сумнів актуальність питання і згодом, коли люди увірвалися до зали, оголосив перерву й вийшов, подавши приклад депутатам, чимало з яких тут же повторили його маневр. Виступ активістки від громади Наталії Гуцол слухали переважно регіонали та опозиціонери. Останні пізніше залишили сесійну залу “в знак солідарності з народом”. Через деякий час мер повернувся у своє крісло, але спільної мови з людьми так і не досяг, перевівши їхнє обурення в площину амбіцій конкретної політсили.

Інцидент знайшов продовження в коментарях на телекамери. Міський голова в ефірі комунального ТБ вкотре наголосив на політичній заангажованості пікету. Його слова не позбавлені раціональної частки, адже пліч-о-пліч із мешканцями Шевченка-Гімназичної у сесійній залі стояли відомі широкому загалу прибічники ВО “Свобода”. Представники опозиції на іншому місцевому каналі заявили про антинародну позицію мера та проанонсували збори громади 8 червня, на яких планується створити ініціативну групу з підготовки референдуму щодо припинення повноважень очільника міста. Погодьтеся, в цей нелегкий передвиборчий час як ніколи важливо мати власний медійний рупор, із якого можна безперешкодно кричати про свою правоту й звинувачувати в гріхах опонентів.

Політичне протистояння відкинуло на задній план третю сторону “сесійного галасу” – людей, чия проблема від зіткнення більшості з меншістю не зникне. Подолати її здатен тільки консенсус, і в цьому плані гідна поваги розсудливість депутатів від Партії регіонів та їхнє прагнення врегулювати конфлікт шляхом господарницьких, а не політичних дій.

Чим усе це завершиться, навряд чи хтось передбачить напевне, але вже зараз деякі скептики сумніваються в реально позитивних для громади наслідках інциденту. Галасувати можуть усі, але не кожному дістається право на голосування…

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2180

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.