Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 11:02:58

Галасуємо

07.06.2012   08:11Агенцiя

Є в прилуцькій міській раді депутат, із уст якого на сесіях чути фактично єдине слово – заклик чи то пак пропозицію голосувати.

Щоправда, “проросійські” особливості його вимови перетворюють це слово в заклик до створення галасу або ж констатацію шумної поведінки. Дещо схоже на останній варіант мало місце на 31 сесії 31 травня, коли децибели шуму в сесійній залі вийшли за межі регламентованих рамок.

Історія про “самозахоплення” прилучанами сесійної зали та “втечу мера від громади” стала справжнім хітом місцевого телебачення та інтернет-відео з позначкою “Прилуки”. Якщо хтось не в курсі, пропонуємо короткий зміст перипетій. Жителі вулиці Шевченка-Гімназичної, чиї будинки, спокійні сни та підземний сусід – каналізаційний колектор потерпають від руху вантажівок, підготували відкритий лист депутатам міськради від Партії регіонів і подали прохання бути присутніми на сесії. Перед депутатами проблему озвучив голова цієї фракції Олексій Гавриш. Міський голова поставив під сумнів актуальність питання і згодом, коли люди увірвалися до зали, оголосив перерву й вийшов, подавши приклад депутатам, чимало з яких тут же повторили його маневр. Виступ активістки від громади Наталії Гуцол слухали переважно регіонали та опозиціонери. Останні пізніше залишили сесійну залу “в знак солідарності з народом”. Через деякий час мер повернувся у своє крісло, але спільної мови з людьми так і не досяг, перевівши їхнє обурення в площину амбіцій конкретної політсили.

Інцидент знайшов продовження в коментарях на телекамери. Міський голова в ефірі комунального ТБ вкотре наголосив на політичній заангажованості пікету. Його слова не позбавлені раціональної частки, адже пліч-о-пліч із мешканцями Шевченка-Гімназичної у сесійній залі стояли відомі широкому загалу прибічники ВО “Свобода”. Представники опозиції на іншому місцевому каналі заявили про антинародну позицію мера та проанонсували збори громади 8 червня, на яких планується створити ініціативну групу з підготовки референдуму щодо припинення повноважень очільника міста. Погодьтеся, в цей нелегкий передвиборчий час як ніколи важливо мати власний медійний рупор, із якого можна безперешкодно кричати про свою правоту й звинувачувати в гріхах опонентів.

Політичне протистояння відкинуло на задній план третю сторону “сесійного галасу” – людей, чия проблема від зіткнення більшості з меншістю не зникне. Подолати її здатен тільки консенсус, і в цьому плані гідна поваги розсудливість депутатів від Партії регіонів та їхнє прагнення врегулювати конфлікт шляхом господарницьких, а не політичних дій.

Чим усе це завершиться, навряд чи хтось передбачить напевне, але вже зараз деякі скептики сумніваються в реально позитивних для громади наслідках інциденту. Галасувати можуть усі, але не кожному дістається право на голосування…

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2180

Останні новини Чернігівщини

  23 березня: Цей день в Україні та в світі

23 березня: Цей день в Україні та в світі 10:55

ДЕНЬ 393 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 393 RUSSIAN AGRESSION

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:00

Протягом минулої доби зареєстровано 24 небезпечні події, а саме: 24 пожежі.

22 березня: Цей день в Україні та в світі

22 березня: Цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 392 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 392 RUSSIAN AGRESSION

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини