Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 06:54:32

Як зберегти природно-заповідний фонд Чернігівщини - тема розмови в облдержадміністрації

08.07.2017   11:17Агенцiя

Стан та подальший розвиток природно-заповідного фонду області обговорювали 7 липня під час засідання за круглим столом в облдержадміністрації. Захід провели з нагоди Дня працівників природно-заповідної справи.

У засіданні взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції в області, національних та регіональних парків Чернігівщини, науковці та громадськість.

Область посідає перше місце в Україні за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду і друге — по загальній їх площі. Тож є нагальні теми для обговорення.

Зокрема, на засіданні розглядались проблемні питання діяльності парків, а також перспективи розвитку природоохоронної та еколого-туристичної сфер.

— Практика свідчить, що заповідання як метод територіальної охорони природи залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи та унікальних природних екосистем, — зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко.

Значна кількість об’єктів природно-заповідного фонду знаходиться на території Чернігівського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Козелецького районів, найбільший відсоток заповідності — у Коропському, Козелецькому та Ічнянському районах.

За останні чотири роки в області створено 12 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення — регіональні ландшафтні парки «Ялівщина» та «Ніжинський», лісові, ботанічні, гідрологічні заказники та пам’ятки природи.

Директор Ічнянського Національного природного парку Олександр Шульга підняв тему впровадження системи екологічного управління в Ічнянському парку. Це, на його думку, дасть змогу звести до мінімуму вплив негативних факторів на навколишнє середовище, а також зробити парк більш привабливим для інвесторів.

— Природне довкілля є не лише природним середовищем проживання людини, а й природним капіталом, що надає людині безліч ресурсів та послуг, — зауважив Олександр Шульга.

На завершення Катерина Тканко привітала всіх учасників засідання з Днем працівників природно-заповідної справи та побажала успіхів у професійній діяльності.


Довідково.
Природно-заповідний фонд області включає 665 об’єктів загальною площею 260,8 тисячі гектарів, що становить 7,82% від площі області. Це 2 національні природні парки, 3 регіональні ландшафтні парки, 448 заказників, 138 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, 2 дендропарки та 1 зоопарк.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина 18:02

Співробітники управління карного розшуку та кримінального блоку поліції області викрили зловмисників, які причетні до розбійного нападу на 42-річного фермера з Ніжина та його 33-річну знайому. Підозрюваним загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 17:55

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 25 січня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19 17:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, за тиждень (17.01.2022-23.01.2022) в області зафіксовано 2168 нових випадків COVID-19.

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини