Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 10:58:11

Відключення аналогового телебачення переноситься на рік

30.06.2017   11:02Агенцiя

Повністю перейти на цифрове ефірне телемовлення в Україні планувалося цьогоріч до кінця червня. Проте, як показав досвід, населення до таких змін не готове.

Наразі проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України» пропонується продовжити використання аналогового телевізійного мовлення до 30 червня наступного року.

Як проходить підготовка до вимкнення аналогового ефірного телесигналу на Чернігівщині — говорили 29 червня учасники засідання профільної робочої групи.

Довідково. Покриття Чернігівської області сигналом цифрового телебачення мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 здійснюється передавачами, розміщеними у містах Чернігів, Бахмач, Прилуки, Ніжин, Бобровиця та смт Холми, а також у Шостці Сумської області. Безпосередньо передавальне обладнання належить ТОВ «Зеонбуд» як оператору цифрової багатоканальної телемережі та обслуговується фахівцями Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

На сьогодні покриття цифрової багатоканальної телемережі охоплює не всю Чернігівську область — до 95% (за інформацією ТОВ «Зеонбуд»). За даними інших джерел, цифровий сигнал покриває значно меншу територію.

За словами начальника відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Валерія Сорокіна, загрозою інформаційній безпеці України на території Чернігівщини є недостатнє покриття сигналами національних телемовників у прикордонних районах з Російською Федерацією та Республікою Білорусь. При цьому у низці населених пунктів цієї території наявний достатній для якісного прийому рівень цифрового ефірного сигналу телеканалів російського телебачення.

Спрогнозувати розвиток ситуації в області після відключення аналогового сигналу неможливо. Адже немає точної інформації щодо користувачів кабельного телебачення, наявності у господарствах супутникових антен та телевізорів, їх технічного стану тощо. За приблизними непрямими підрахунками, близько 130 тисяч домогосподарств області можуть взагалі залишитися без телебачення.

Крім того, відмова від аналогового мовлення унеможливить розповсюдження телепередач місцевих ефірних мовників, які зараз не мають цифрових ліцензій: ТРА «Новий Чернігів» та ТРК «Ніжинське телебачення».

Однією з суттєвих проблем, як зазначили учасники засідання, є відсутність державного органу, який би координував будівництво нових телевеж. За словами представника філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Чернігівська регіональна дирекція» Леоніда Мельника, цим питанням раніше опікувалася Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення: 10% ліцензійного збору направлялося саме на будівництво нових телевеж.

Цікавою була пропозиція використати вежі мобільних операторів для розміщення на них передавачів телесигналу. Проте, відшукувати місце для встановлення передавача має сенс лише в тому разі, якщо та чи інша телеорганізація матиме ліцензію на мовлення на відповідній території.

Надзвичайно важливо вчасно провести широку інформаційну кампанію щодо майбутнього відключення аналогового ефірного ТБ.

Загалом, присутні дійшли згоди щодо необхідності офіційного вимірювання зон покриття телепередавачів на Чернігівщині та отримання точної інформації про населені пункти, охоплені цифровим телесигналом.

Робота над розвитком інформаційного простору в області триває. До речі, наступного місяця планується проведення наради з представниками об’єднаних територіальних громад, на якій відбудеться презентація концепції малопотужного FM-мовлення.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.