Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 13:20:04

У Чернігові Шевченка шанували по-народному

23.05.2012   10:14Агенцiя

22 травня традиційне відзначення річниці повернення праху Тараса Шевченка на Україну у Чернігові влада відзначила мовчазним покладанням вінка до пам'ятника на Валу, а «Просвіта» та УНП – мітингом.

Відкрив його та вів голова обласної організації УНП Володимир Ступак. Але спочатку священики УПЦ Київського патріархату відслужили літію по Тарасу Шевченку.

Голова обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка, головний редактор газети «Сіверщина» Василь Чепурний говорив про загрози толерантності, під маскою якої нам насаджують міграцію, содомський гріх, здачу оборони України, поразку в ідеологічній війні.

Директор музею-заповідника М.Коцюбинського Ігор Коцюбинський наголосив на загрозах нового законопроекту московських агентів про мову.

Поетеса, голова міського товариства «Просвіта» Надія Галковська поділилась радістю: її книгу «Козацькими шляхами» визнано кращою в міському конкурсі та прочитала свого вірша про Шевченка, як перехрестя українських проблем. Поетичну лінію продовжив Станіслав Журавель.

Слово мали голова обласної організації ветеранів Михайло Данилюк, заслужений артист України Віталій Гольцов, заступник голови обласної організації УНП Сергій Соломаха.

Усі присутні заспівали «Реве та стогне Дніпр широкий» та виконали Гімн України в необрізаному, майже повному варіанті. Захід контролювали кілька міліціонерів, що допомогли вимкнути нав'язливу музику з ресторану річкового порту «про Парашу, радость нашу» (Т.Шевченко).

Депутат Чернігівської районної ради Володимир Поліщук провів акцію «Заповіт Кобзаря» – кожному, хто читав поезії Шевченка, було вручено книгу поета.


Василь Чепурний
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього»

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29

27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».

Виставка фотокартин «Доторки до душі» Ксенії Лучистої 12:26

25 березня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація виставки світлин на полотні «Доторки до душі» фотографки Ксенії Лучистої.

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха 12:23

Сучасна українська молодь дедалі частіше доводить: успіх не приходить випадково — його створюють наполегливістю, сміливістю та вірою у власні сили. Саме таку історію має 21-річний підприємець із Коропа Едуард Довбах, який, скориставшись державною підтримкою, зміг перетворити свою ідею на реальний бізнес.

 Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини

Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03

Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.

 На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59

Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини