Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 19:57:00

Відеоконференція "Європейський поступ України у ХХІ столітті" за участю представників Донецька, Кіровограда, Херсона, Чернігова

19.05.2012   08:23

Відбулася в приміщенні конференц-залу Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Захід було організовано спільно з Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленка та Сіверським інститутом регіональних досліджень.

Слухачів та учасників конференції привітали представники з Донецька - Єремєєв Валерій Вікторович - в.о. директора Донецького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, з Чернігова - Бойко Володимир Миколайович - директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, з Херсона - Білорусов Сергій Георгійович - директор Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, з Кіровограда - Ворона Сергій Павлович - заступник директора Кіровоградського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Виступи учасників конференції стосувалися різних традицій відзначення Дня Європи в українських містах. Зокрема, Юрій Ткач - заступник начальника управління культури Чернігівської міської ради - розповів про те, що в цьому році планується провести Фестиваль країн Європи, конкурс малюнків з подальшим виданням збірки малюнків переможців, 2 концерти "Андрій Розумовский та Людвиг ван Бетховен".

В районах Чернігівської області також передбачено проведення акцій та інформування місцевого населення з питань європейської інтеграції, зокрема, Фестивалю польської культури, Етнофолькльорного фестивалю з представниками Білорусії та країнами Балтики, на аналізі яких детальніше зупинився Ігор Сльозко - начальник інформаційно-аналітичного відділу управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації.

До аналізу заходів до Дня Європи долучилися й представники Кіровограду, Донецька та Херсону. Зокрема, останні розповіли про обласний план заходів до Дня Європи, звернули увагу на фестиваль "Маленька Баварія у великому Херсоні". День Європи треба проводити цікаво і змістовно, - так вважає Сергій Ворона. Щодо заходів, то у Кіровограді був проведений Форум IT-технологій, на якому були присутні представники Європейського Союзу.

Наступний блок відео-конференції стосувався змін, що відбулися у ХХІ столітті у свідомості українських громадян стосовно сприйняття Європи та європейців. Зокрема, Людмила Чабак - учений секретар Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, звернула увагу на позитивні зміни у розумінні молодими українцями своєї приналежності до європейської спільноти. Сучасна українська молодь вже досить вільно почуває себе в країнах Європейського Союзу, знає європейські мови, має можливість навчатися в європейських університетах.

Сергій Штукарін - виконавчий директор "Центру політологічних досліджень" намагався дати відповідь на запитання, яким чином європейське викладання має допомогти європейській інтеграції в Україні та коротко підсумував очікування жителів Донецька від однієї з ключових подій цього року - Євро 2012 р.

Також в рамках відеоконференції її учасники торкнулися й діяльності тих інституцій і Україні, які здійснюють інформування з європейської тематики. Зокрема, про роботу Центру європейської інформації (ЦЄІ), який діє на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, розповіла Тетяна Шумська - консультант Чернігівського центру європейської інформації ОУНБ. Вона зупинилася на таких основних напрямах роботи ЦЕІ як консультування з питань європейської інтеграції, формування бібліотечного фонду, інтернет послуги,інформаційно-освітні заходи (виїзні семінари, конференції, круглі столи), а також клуб любителів іноземних мов.

Про діяльність районних громадських рад та про навчальні програми для них розповіла Ольга Жукова. Вона представила програми тренінгів, спрямовані на підвищення освітнього рівня членів громадських рад в районах низки областей України.

Наприкінці відеоконференції представники всіх задіяних у цьому заході сторін побажали одне одному продовжувати роботу щодо інформування населення з питань європейської інтеграції, і надалі змістовно і цікаво святкувати День Європи та не відхиляти, а навпаки намагатися сприйняти європейські принципи такими, якими їх позиціонує Європейський Союз.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.