Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 09:39:10

Як забезпечити житлом дітей-сиріт — вирішували в облдержадміністрації

03.04.2017   10:47Агенцiя

Важливе завдання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, — вирішення їх житлових питань. Статистика свідчить, що на Чернігівщині кожна п’ята така особа не забезпечена житлом, на першочерговому квартирному обліку перебуває близько 1300 чоловік.

Про стан забезпечення житлом зазначеної категорії говорили днями на засіданні координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації під головуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.

У режимі відеоконференц-зв’язку участь у заході взяли представники районних держадміністрацій та виконавчих комітетів міст обласного значення.

У вересні 2016 року затверджено обласну Програму із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки. Відповідні місцеві програми також затверджені у районах області та місті Ніжині.

Як повідомив заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації — начальник відділу захисту прав дитини та розвитку сімейних форм виховання Станіслав Железний, минулоріч на Чернігівщині житло отримали 10 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. В Ічнянському районі за рахунок бюджетних коштів придбано 2 житлових будинки, у Бахмацькому — один. За рахунок житлового фонду місцевих територіальних громад отримали житло 3 особи у Куликівському районі, 2 — у Чернігові та по одній у Ріпкинському районі та місті Новгород-Сіверському.

Наразі понад один мільйон гривень вже передбачено на придбання та реконструкцію житла у Бахмацькому, Бобровицькому, Городняському, Ічнянському, Куликівському, Ніжинському, Новгород-Сіверському, Ріпкинському, Сновському, Талалаївському районах та Ніжині.

У Борзнянському, Козелецькому, Носівському, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському, Чернігівському районах впродовж другого-четвертого кварталів на зазначені цілі планується виділити близько двох мільйонів та залучити 38,5 тисячі гривень позабюджетних коштів.

Очікується придбати 24 житлових приміщення та реконструювати чотири будівлі, що дасть можливість забезпечити житлом 31 особу.

— Головне на сьогодні зробити так, щоб виконання заходів не відбувалося виключно на папері. Для придбання, ремонту або реконструкції житла потрібні реальні фінансові ресурси. Тому прошу керівників місцевої влади взяти ці питання на особистий контроль, — зауважила Наталія Романова.

Учасники засідання обговорили також стан профілактики підліткової злочинності та правопорушень серед учнівської молоді.

На сьогодні, як повідомила начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Ольга Панкратова, на обліку перебуває 75 дітей, що на 70% менше, ніж минулоріч. При цьому більшість учасників злочинів — це учні шкіл.

Головною причиною дитячої криміногенної поведінки та підліткової жорстокості, на думку учасників засідання, є сім’я та те виховне середовище, де ці діти зростають. Тому Наталія Романова акцентувала на попередньому виявленні груп ризику. Особливу увагу слід звернути на налагодження чіткого обміну інформацією про сім’ї та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, між службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та іншими суб’єктами соціальної роботи. Необхідно проводити профілактичну роботу в навчальних закладах, сприяти максимальному залученню дітей груп ризику до роботи в позашкільних навчальних закладах системи освіти, культури, молоді та спорту.

— Ми мусимо докласти зусиль для того, щоб максимально забезпечити кожній дитині передбачені державою соціальні гарантії та не допустити поширення серед нашого молодого покоління такого негативного явища як підліткова злочинність,— підсумувала заступник голови — керівник апарату ОДА.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво: На Чернігівщині ремонтують ділянку траси Н-07 біля села Петрівка

Велике будівництво: На Чернігівщині ремонтують ділянку траси Н-07 біля села Петрівка 09:36

У 2021 році у Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка.

Олена Костевич та Олег Омельчук вибороли олімпійську бронзу в міксті

Олена Костевич та Олег Омельчук вибороли олімпійську бронзу в міксті 09:23

Вдалим для українців став початок четвертого змагального дня Ігор ХХХІІ Олімпіади, що тривають в столиці Японії. Скарбничка нашої збірної поповнилася третьою олімпійською нагородою.

На автомобільних дорогах М-01, М-02 та Н-27 найчастіше трапляються ДТП, - дослідження поліції Чернігівської області

На автомобільних дорогах М-01, М-02 та Н-27 найчастіше трапляються ДТП, - дослідження поліції Чернігівської області 09:18

У результаті аналізу дорожньої обстановки за 2020 рік та перше півріччя 2021 року поліцейські визначили три місця концентрації ДТП: автомобільні дороги М01 "Київ — Чернігів — Нові Яриловичі", М02 "Кіпті — Глухів — Бачівськ" та Н27 "Чернігів — Мена — Сосниця — Грем’яч".

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:07

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 26 липня по 08 годину 27 липня 2021 року

27 липня - які свята сьогодні?

27 липня - які свята сьогодні? 09:03

27 липня 2021 року відзначають День святих Акили та Онисима-чудотворця. Саме з цього періоду починають поступово жовкнути листя та трава.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини