Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 10:46:18

Єдиний податок для ФОП другої групи буде зменшено

01.03.2017   08:09

Сесія міської ради проголосувала за зменшення на чверть розміру Єдиного податку в м. Чернігові на 2017 рік фізичним особам-підприємцям ІІ групи.

З 1 квітня ФОП цієї групи будуть сплачувати цей вид місцевого податку в розмірі не 20%, а 15% від розміру мінімальної заробітної плати.

Ухваленню цього рішення передувало бурхливе обговорення в сесійному залі, участь у якому, окрім депутатів, взяли представники окремих політичних сил та спільнот підприємців. Поданий проект спочатку передбачав зменшення податку для цієї групи підприємців наполовину.

Основними аргументами «за» були факт прийняття аналогічних рішень кількома містами України та необхідність підтримки бізнесу в економічно складний час.

Ті, хто виступав проти, говорили про досить популістський характер такого рішення і не здатність суми у 300 гривень дійсно вплинути на кількість підприємців «середньої» групи. У той же час, загальне очікуване недоотримання міським бюджетом коштів склало би при зменшенні податку на половину понад 17 мільйонів гривень. І це означає, що міське господарство і хтось із бюджетників їх недоотримає.

Врешті решт, після перерви та консультацій з представниками депутатських фракцій, 37 голосами «за» прийняте компромісне рішення, з числа тих, які були запропоновані міським головою.

Коментуючи його, Владислав Атрошенко наголосив на кількох додаткових умовах.

По-перше, вплив цього рішення на кількість зареєстрованих підприємців і фактичний збір податків у місті буде щоквартально моніторитися і об’єктивно оцінюватися. По-друге, міська влада приймає пропозицію підприємців у тому, щоби спільно працювати над виявленням у Чернігові тих їх колег, хто працює «в тіні». «Я думаю, що ви їх особисто знаєте», - зауважив міський голова, - «Тож давайте громада допоможе вам, а ви допоможете громаді».


Довідково:
Повна офіційна назва прийнятого рішення – «Про внесення змін до рішення міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки» (47 сесія 6 скликання) зі змінами і доповнен6нями (49 сесія,Ж 53 сесія 6 скликання, № 3/VII-11, № 13/ VII-20)».
До фізичних осіб-підприємців ІІ групи належать ті, хто має річний дохід від 300 тис. до 1,5 млн грн і не більше 10 працівників.


 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

НФОРМАЦІЯ про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 березня по 8:00 30 березня 2023 року 09:43

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 надзвичайну ситуацію природного характеру, 5 пожеж та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення.

 30 березня - цей день в Україні та в світі

30 березня - цей день в Україні та в світі 09:41

ДЕНЬ 400 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 400 RUSSIAN AGRESSION

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.