Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 09:17:18

Розглядались питання стану аварійності будинків та організації ліквідації НС

28.12.2016   08:34Агенцiя

Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Сергієнка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглядалися питання стану аварійності будинків на території області та організації ліквідації надзвичайних ситуацій.
Сергій Сергієнко наголосив, що зважаючи на останні події, а саме руйнування частини зовнішньої стіни та плит перекриття (з четвертого по перший поверх включно) гуртожтку в м.Чернігові по вул. Попудренка, 16,  питання стану аварійності будинків в області є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації.

З інформацією про стан аварійних будинків на території області виступив директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Юрій Євтушенко.

В своїй доповіді Юрій Євтушенко зазначив, що житловий фонд області налічує більше 391 тис. житлових будинків загальною площею понад 29,6 млн.м2.  Житловий фонд комунальної власності займає 1,2%, державної – 0,2%, решта  98,6% - приватний житловий фонд.

У процесі багаторічної експлуатації конструктивні елементи й інженерне устаткування під впливом фізико-механічних і хімічних факторів постійно зношуються; знижуються їхні механічні, експлуатаційні якості, з’являються різні несправності. Все це призводить до втрати їхньої первісної вартості. Критерієм оцінки технічного стану будинку в цілому і його конструктивних елементів та інженерного устаткування є фізичний знос.

За інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області із загальної кількості житла до категорії ветхого віднесено 1405 будинків загальною площею 70,5 тис.м2. Кількість аварійних житлових будинків становить 475 одиниць загальною площею 22,4 тис. м2. У них зареєстровано відповідно 963 та 236 мешканців.

Наявний житловий фонд потребує проведення значних обсягів робіт з його ремонту та реконструкції. Більша частина житлового фонду області перебуває у незадовільному технічному стані через недостатнє фінансування заходів щодо його утримання; зберігається тенденція передчасного старіння житлового фонду, яке зумовлене  несвоєчасним проведенням капітальних ремонтів.

Для підтримки належного технічного стану житлових будинків станом на сьогодні. виконано робіт з капітального ремонту  на суму 2,7 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 8,9 млн грн (11,6 млн грн.), поточного ремонту -  на 7,3 млн  грн, що у порівнянні з  2015 роком  менше на 1 млн гривень (8,3 млн грн).

Щодо організації ліквідації надзвичайних ситуацій виступив  директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев.

Несвоєчасне, або не проведення в повному обсязі превентивних заходів з підготовки до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації може призвести до порушення нормальної життєдіяльності населення, загибелі і травмування людей та значних матеріальних збитків і втрат.

Усі завдання з ліквідації надзвичайної ситуації виконуються по черзі у максимально короткі терміни. У першу чергу вирішуються завдання щодо термінового захисту населення, запобігання розвитку чи зменшенню впливу надзвичайної ситуації і завдання з підготовки та виконання рятувальних та інших невідкладних робіт.

За підсумками засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були визначені завдання місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам щодо виконання чинного законодавства у сфері цивільного захисту.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини