Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 червня, 10:04:25

Носівська міська виборча комісія по-новому формуватиме п'ять виборчих округів

21.11.2016   13:28

Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін постанову Чернігівського окружного адміністративного суду, відповідно до якої п'ять територіальних округів для проведення перших місцевих виборів депутатів Носівської об'єднаної територіальної громади визнано такими, що не відповідають нормам чинного законодавства.

Громадянська мережа ОПОРА уже повідомляла, що 13 листопада 2016 року в Чернігівському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання за позовом п’яти суб’єктів виборчого процесу, представників  громади села Володькова Дівиця, до Носівської міської виборчої комісії Чернігівської області.

Як стверджували позивачі, середня кількість виборців у окремих територіальних виборчих округах Носівської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області не відповідає вимогам ч. 5  ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори», у якій зазначено, що кількість виборців у таких округах має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу, що обчислюється шляхом ділення кількості виборців, виборча адреса яких віднесена до відповідного багатомандатного виборчого округу, на загальний склад відповідної місцевої ради.

Чернігівський окружний адміністративний суд частково задовольнив  клопотання позивачів, визнавши протиправною і скасувавши постанову Носівської міської виборчої комісії Чернігівської області у частині утворення п’яти територіальних виборчих округів та зобов’язавши ТВК сформувати ці округи відповідно до вимог чинного законодавства. 

Однак Носівська міська виборча комісія 15 листопада 2016 року подала апеляційну заяву до Київського апеляційного адміністративного суду, маючи на меті оскаржити постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2016 року, справа № 825/2011/16, “Про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії”.

17 листопада 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд розглянув справу.  Згідно з його ухвалою апеляційну скаргуНосівської міської виборчої комісії Чернігівської області залишено без задоволення, а постанову суду першої інстанції — без змін.

Таким чином, Носівській ТВК таки доведеться по-новому утворювати п'ять виборчих округів — №№ 19, 20, 22, 23, 24.


Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Останні новини Чернігівщини

Увага! Антитерористичні навчання

Увага! Антитерористичні навчання 09:21

24 червня Антитерористичний центр при Службі безпеки України в Чернігівської області проведе планові тактико-спеціальні антитерористичні навчання.

Прокуратурою повідомлено про підозру сільському голові за фактом службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки

Прокуратурою повідомлено про підозру сільському голові за фактом службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки 09:09

За дорученням керівника Чернігівської обласної прокуратури прокурором у кримінальному провадженні вручено письмове повідомлення про підозру 59-річному колишньому сільському голові у складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.

Врятовано чоловіка який тонув

Врятовано чоловіка який тонув 09:02

22 червня о 18:10 у Прилуках на р. Удай працівниками Прилуцької водолазно-рятувальної станції врятовано з води 32-річного чоловіка, який ледь не потонув.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 червня травня по 8:00 24 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини