Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 05:59:55

Представники чотирьох фракцій Чернігівської міської ради підтримують впровадження Етичної комісії

11.11.2016   15:15Агенцiя

Представники чотирьох фракцій Чернігівської міської ради, а саме, Вадим Соколюк («Самопоміч»), Віктор Тарасов («ДемАльянс»), Юрій Власенко («Батьківщина») та Сергій Воробйов («Блок Петра Порошенка «Солідарність»), заявили про підтримку ідеї впровадження Етичного кодексу та створення Етичної комісії при міськраді.

Своїми думками депутати поділилися під час дискусії «Правове регулювання етичних стандартів у роботі в органів місцевого самоврядування», котра пройшла вчора, 10 листопада, у громадському прес-центрі «Ініціатива».

У той же час, депутат від фракції «Наш край» Максим Черненок, висловив свою позицію щодо можливості покладення функції розгляду етичних питань на вже існуючу одну з постійних депутатських комісій міської ради.
Водночас, усі присутні на заході депутати відзначили досить низький рівень запропонованих проектів рішень, які б встановлювали етичні норми та регламентували роботу етичної комісії та погодилися спільно доопрацювати ці документи.

Зазначимо, що затвердження положень про Етичний кодекс та  Етичну комісію мають на меті встановити правила належної поведінки для місцевих депутатів, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси в місцевій раді.  

Етичні кодекси - це здобуток розвинутих демократичних суспільств, до яких прагне долучитися і українське суспільство.

Ідея пропозицій громадських активістів досить проста – ухвалити Етичний кодекс -  документ, який би вказував морально –етичні та антикорупційні стандарти поведінки  депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування,  виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм.

Також, пропонується створення при місцевій раді спеціального органу - Етичної комісії, що мав би розглядати питання порушення депутатами та посадовими особами рад етичних норм та принципів. Така комісія мала би складатися на половину з представників  депутатських фракцій ради, а іншу частину, мали би скласти достойні представники громадськості. 

Кампанія з  імплементації Етичних кодексів та створення Етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.