Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 07:31:24

Профспілки Чернігівщини про свято 1 травня і не тільки

27.04.2012   11:41Агенцiя

Напередодні Міжнародного дня солідарності трудящих в приміщенні Федерації профспілкових організацій Чернігівської області пройшли збори профспілкового активу м. Чернігова. Першотравень для профспілок є доброю нагодою для профспілок згадати про дух солідарності, проаналізувати зроблене і визначити коли питань, які потребують негайного вирішення.

Цього року в урочистих зборах профактиву області взяли участь і представники соціальних партнерів: Анатолій Мельник - голова Чернігівської обласної ради, Микола Сенькович - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Василь Пась - представник обласного об'єднання організації роботодавців.

З ґрунтовною інформацією, яка стосувалася різних сфер профспілкової діяльності, перед громадою виступив Микола Богдан - голова обласної Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Звертаючись до присутніх він нагадав, що 1 травня історично має профспілкові витоки. З'явившись на Північноамериканському континенті в 1886 році в Чикаго воно стало справжнім святом людей праці. На Українських землях відзначати Першотравень почали з 1890 року у м. Львові. Харківська демонстрація 1900 року стала першою значною першотравневою маніфестацією, де окрім гасла 8-ми годинного робочого дня, були висунуті і вимоги політичних свобод. Наразі близько 142 країн світу відзначають Першотравень в тій чи іншій формі. В незалежній Україні 1 травня - державне свято, яке витримало випробування часом.

Традиційні першотравневі гасла "МИР, ПРАЦЯ, ТРАВЕНЬ" залишаються актуальними і сьогодні. І якщо мир і травень ми маємо, то з працею - значні проблеми. В області продовжує скорочуватись кількість штатних працівників підприємств, установ та організацій області. Якщо у 2001 році їх чисельність  становила 338,9 тис. осіб, то в минулому році - 229,5 тис. Кількість зареєстрованих безробітних громадян по області на 1.01.2012 р. становила 15,3 тис. осіб. Окрім цього, ще частина працюючих знаходилась в режимі вимушеної неповної зайнятості, особливо в будівництві та промисловості.

Існуючий розмір мінімальної заробітної плати не сприяє подоланню бідності серед працюючих. В Україні частка заробітної плати в собівартості продукції є занизькою і складає лише 20%, тоді як в розвинутих країнах вона становить 40-60%. В області 8,2% працюючих отримують зарплату на рівні мінімального її розміру. В цілому зарплата на Чернігівщині залишається однією із найнижчих по Україні за минулий рік вона становила 1974 грн.

Федерація профспілок України неодноразово при переговорах з Урядом ставила питання про підвищення рівня зарплати в рази, але завершується процес переговорів підвищенням лише мінімального її розміру. Наприклад, в 2012 році підвищення складе всього 5,7 %, що не перекриває навіть рівень інфляції.

Вже хронічним для частини підприємств стало порушення законодавства України щодо своєчасності виплати заробітної плати. Незважаючи на всі зусилля профспілок захистити людей праці, а також заходи, що приймаються облдержадміністрацією з цього питання, заборгованість із виплати зарплати на 1 квітня, за оперативними даними, зросла до 20,8 млн. грн. що більше на 800 тис. грн. проти початку року.

Микола Богдан озвучив занепокоєння більшості профспілкових організацій щодо можливого прийняття Верховною Радою України нового Трудового Кодексу: "Нам належить через народних депутатів відстояти погоджені Федерацією профспілок  України з профільним Комітетом Верховної Ради положення - поправки, які захищають людину праці. Ще є час домовитись, а якщо це не вдасться, то ФПУ не виключає і проведення масових акцій профспілкової солідарності"

Федерація профорганізацій області заявляє, що члени профспілок найсвідоміші громадяни. Профспілки готові співпрацювати з усіма органами влади на рівноправних умовах. Адже сила держави в єднанні!

Продовжуючи зустріч, Анатолій Мельник - голова Чернігівської обласної ради заявив про підтримку профспілок у прагненні подолати соціальну нерівність у суспільстві, наголосивши, що соціальний діалог є основою стабільного розвитку суспільства і держави.

Звертаючись до присутніх від імені працівників агропромислового комплексу області, Сергій Хоботня - голова обласної галузевої профспілки, наголосив на необхідності підвищення активність профспілок в суспільстві: "Користуючись футбольною термінологією, нам треба навчитися "грати без м'яча". В сучасному світі важливо не тільки вміти захищати людей правовими інструментами, усі працюючі громадяни мають зрозуміти, що єдиним їх захисником є саме профспілка. Нам треба бути присутніми в пресі, на телебаченні, в інтернеті, проводити зустрічі з соціальними партнерами, роботодавцями, спілкуватися з людьми в первинних організаціях".

Олександр Колесник голова профкому Газонафтовидобувного управління Чернігівнафтогаз (м. Прилуки) розповів про ситуації в галузі, де профспілка вже протягом декількох років опирається намірам роботодавця значно скоротити штат працюючих.

За словами Леоніда Кедровського - голови профкому Чернігівського тролейбусного управління (ЧТУ), соціально-економічне становище працівників підприємства виглядає не кращим чином: мінімальні зарплати і залежність від бюджетних дотацій. Він виразив готовність разом з працівниками ЧТУ відстоювати право на більш високі соціальні гарантії.

Василь Пась - представник обласного об'єднання організації роботодавців у своєму виступі згадав проблеми промислових гігантів області, які втратили своє стратегічне значення, і зараз фактично борються за своє виживання.

На завершення зборів, як і годиться, були вручені нагороди профспілковим лідерам, які в протягом року проявляли найбільшу активність у своїй діяльності та досягли позитивних результатів.


Віталій Копиш

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини