Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 15:08:47

Норми переміщення громадянами товарів через місцеві пункти пропуску на державному кордоні

27.04.2012   09:55

Начальник відділу організації митного контролю Чернігівської митниці Володимир Подоляко повідомляє, що з настанням весняно-літнього сезону частішають звернення до митниці громадян-мешканців прикордонних областей з питаннями, що та в яких обсягах дозволено перевозити через місцеві пункти пропуску. Зокрема це питання хвилює громадян, які слідують електропотягом "Чернігів - Іолча" і перетинають кордон з Білоруссю через місцевий пункт пропуску "Неданчичі - Іолча".

 

Пункт пропуску "Неданчичі - Іолча" класифікується як місцевий пункт пропуску для залізничного сполучення, за характером транспортних перевезень є пасажирським.
Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 № 751 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю" через  місцеві пункти пропуску,  здійснюється пропуск громадян України і суміжної держави, які проживають  у прикордонних областях (районах). Митний контроль у місцевих пунктах пропуску не здійснюється.
Жителі прикордонних районів можуть переміщувати через кордон у місцевих пунктах пропуску (місцях перетинання кордону) товари, не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності, у кількості, що не перевищує передбачені законодавством України та Республіки Білорусь норми ввозу (вивозу) товарів без сплати митних зборів та податків.
Дія статті 250 Митного кодексу України поширюється на всі пункти пропуску через державний кордон України в частині переміщення товарів, що не підлягають оподаткуванню та декларуванню. Сукупна вартість таких товарів не повинна перевищувати суму, еквівалентну 200 євро. 
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2001 № 1652 "Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України продуктів харчування для власного споживання та перелік предметів, що не можуть бути віднесені до особистих речей громадян" установлено обсяги продуктів харчування, що можуть ввозитися в Україну для власного споживання.
Згідно чинного законодавства громадяни можуть ввозити/вивозити на митну територію України продукти харчування для власного споживання на загальну суму не більш як 50 євро на одну особу в таких обсягах:
в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує двох кілограмів, кожного найменування на одну особу;
без упаковки - у кількості, що не перевищує двох кілограмів кожного найменування на одну особу;
без упаковки - неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж одиниця кожного найменування на одну особу.
Не допускається вивезення громадянами за межі митної території України незалежно від загальної вартості:
1) товарів, щодо яких відповідно до законодавства України застосовуються заходи тарифного та нетарифного регулювання експорту;
2) товарів, на які встановлено державні дотації, крім предметів особистого користування;
3) товарів промислового призначення (обладнання, комплектуючих виробів, матеріалів тощо) згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до статті 9 Закону України від 13.09.2001 № 2681-ІІІ "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" пропуск на митну територію України сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення першої - двадцять четвертої груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозиться громадянами, в будь-яких обсягах не дозволяється.
Це обмеження не поширюється на:
лікеро-горілчані та тютюнові вироби в обсягах, зазначених у статті 8 цього Закону;
продукти харчування для власного споживання на суму до 50 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, які визначаються вищевказаною постановою Кабінету Міністрів України;
сільськогосподарську продукцію, отриману громадянами-резидентами як натуральну плату за виконану роботу в країнах - учасницях СНД, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю;
плодоовочеву продукцію, вирощену громадянами-резидентами на власних присадибних ділянках сумісних держав, за умови підтвердження кількості вирощеної продукції довідками органів місцевого самоврядування, права власності на такі ділянки, подання сертифіката відповідності або свідоцтва встановленого зразка про визнання сертифіката.
Не підлягають пропуску через митний кордон України:
товари, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринному світу чи призвести до заподіяння шкоди довкіллю;
літературні та художні твори, поліграфічна та інша друкована продукція, кіно-, фото-, аудіо- та відеоматеріали, що пропагують війну, жорстокість, порнографію, расову, етнічну або релігійну ворожнечу, закликають до насильницького повалення конституційного ладу в Україні;
товари та особисті речі, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних установ, без наявності цих дозволів.
Митне оформлення товарів здійснюється з урахуванням обмежень щодо ввезення громадянами цих товарів на територію суміжних держав.
Громадянам, що повертаються з Білорусі в Україну варто враховувати, що з березня 2012 року діє тимчасова заборона Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України на ввезення в Україну м'ясо-молочної продукції з Республіки Білорусь.

 
Увага!!!

З першого червня 2012 року набуває чинності новий Митний кодекс України, відповідно до положень якого збільшуються норми ввезення товарів на територію України без оподаткування.  Отже вищезазначені норми діятимуть протягом квітня-травня 2012 року. Далі митниця оперативно інформуватиме громадян і суб'єктів підприємницької діяльності  про зміни у митному законодавстві.

 

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини