Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 20:06:12

Як попередити дефіцит робітничих кадрів

07.10.2016   12:55Агенцiя

Питання підготовки кадрів за робітничими професіями для потреб економіки області обговорювали 6 жовтня на обласному координаційному комітеті сприяння зайнятості населення.

Відкриваючи захід, заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова зазначила, що на Чернігівщині існує реальна потреба збереження трудового потенціалу. Особливо це стосується робітничих професій. На її думку, проблеми, які сьогодні існують у трудовій сфері, пов’язані і з кризовими демографічними процесами, і ростом міграції працівників для роботи за кордоном. Також Наталія Романова акцентувала увагу на поглибленні дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили.

– Нові економічні реалії потребують фахової підготовки кадрів, – зауважила вона. – Необхідно мати чітке розуміння, які спеціальності найбільш затребувані в області. У залежності від цього і будувати процес навчання та перекваліфікації фахівців. Маємо створити такі умови праці, щоб кваліфіковані спеціалісти були зацікавлені працювати на підприємствах саме нашої області.

Наталія Романова переконана, що для вирішення цих питань необхідно об’єднати зусилля як освітян, так і роботодавців, спеціалістів центрів зайнятості.

Директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка озвучила проблеми невідповідності обсягів та якості підготовки молодих кадрів потребам економіки. Говорила вона і про послаблення ролі профорієнтації, недосконалість системи підготовки та перепідготовки дорослого населення.

Коріння дисбалансу напрямів професійної підготовки та потреб економіки, на її думку, полягає у втраті традицій профорієнтації, яка раніше мала чітку структуру, починаючи з дитячого садочка до роботи з дорослим населенням. Абітурієнти при виборі професії переважно орієнтуються на застарілі поняття про її престижність. А сьогоднішні реалії – це дефіцит саме представників робітничих професій.

Як проінформувала Лідія Падалка, серед 19 тисяч вакансій, які цьогоріч подані роботодавцями до центрів зайнятості області, 57% пропонуються для кваліфікованих «працівників з інструментом», ще 16% – для робітників, які не потребують спеціальної підготовки, і лише чверть вакансій – для службовців з вищою освітою. Така пропорція попиту на ринку праці області майже не змінюється останні 10 років. У перспективі, коли досвідчені працівники вийдуть на пенсію, може виникнути реальна проблема з кадровим робітничим потенціалом. Вирішення цього очільник центру зайнятості, зокрема, бачить у підготовці кваліфікованих фахівців під конкретні робочі місця, а також у розробці нових стандартів професійно-технічної освіти.

Згоден з такою позицією і начальник управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький. Він зауважив, що освітяни очікують найближчим часом на прийняття базових законів про освіту, які, на його переконання, дозволять реалізувати нові підходи в навчанні робітничих кадрів.

До жвавої дискусії також доєдналися і представники роботодавців. Вони, зокрема, висловили свою готовність тісно співпрацювати з освітянами задля проведення профорієнтаційної роботи з молоддю, адже безпосередньо зацікавлені у кваліфікованих працівниках.

Ще одна тема, яку озвучили на засіданні, – нові можливості забезпечення зайнятості демобілізованих учасників АТО.

Заступник директора обласного центру зайнятості Максим Торжевський поінформував присутніх про останні законодавчі новації, згідно з якими учасники бойових дій набули додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Так, відтепер роботодавцю фінансово вигідно брати на роботу такого працівника. За умови працевлаштування учасника бойових дій, який брав участь в АТО, за направленням служби зайнятості на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки – роботодавцю протягом року гарантована щомісячна компенсація єдиного внеску.

До речі, з початку року на обліку в службі зайнятості перебувало 1150 демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО, з яких 226 працевлаштовані, 56 – направлені на професійне навчання, 146 – залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини