Хід децентралізації на Сновщині
15 серпня, відбулася робоча поїздка першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича до Сновська. Мета візиту посадовця - обговорення механізму створення та функціонування об’єднаних територіальних громад в районі.
Участь в нараді взяли перший заступник голови місцевої райдержадміністрації Микола Іваницький, голова районної ради Павло Мірошниченко, заступник голови районної ради Іван Орда та Сновський міський голова Олександр Медведьов.
За інформацією міського голови, ще в червні поточного року після проведення громадських обговорень ініційовано процес об’єднання. На сьогодні пропозицію вже підтримали 16 сільських рад.
Керівництво району наголосило на продовженні роботи з цього питання в громадах, що досі не визначились.
Довідково:
На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», постанови Кабінету Міністрів України від 08.04. 2015 № 214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», враховуючи надані райдержадміністраціями та районними радами пропозиції, було сформовано проект перспективного плану формування територій громад Чернігівської області, який був затверджений рішенням двадцять шостої (позачергової) сесії шостого скликання обласної ради від 19.06.2015. Цим планом передбачено створення Сновської об’єднаної територіальної громади з центром в м. Сновськ. Зазначена громада також є в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 899-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» (зі змінами).
Останні новини Чернігівщини
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).
Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.
Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14
З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.