Щоб вийти з дільниці спостерігачу ОПОРИ довелося викликати поліцію
На дільниці № 740860 (с. Радянська Слобода Чернігівського району) члени дільничної виборчої комісії вимагали припинити відеозйомку, намагалися відібрати камеру та фізично перешкоджали спостерігачу вийти із приміщення дільничної виборчої комісії.
Вночі з 17 на 18 липня спостерігач ОПОРИ, яка була присутня на підрахунку голосів на дільничній виборчій комісії в селі Радянська Слобода, зробила зауваження членам комісії, про те, що після завершення процесу підрахунку та заповнення всіх необхідних документів, вони мають невідкладно виїхати до окружної виборчої комісії № 206.
Члени комісії категорично не погодилися з цим, почали вимагати у спостерігача, щоб вона видалила відео, намагалися відібрати телефон і завадити їй викликати поліцію, фізично не випускали із приміщення дільничної комісії.
Зрештою, на місце події прибули інші спостерігачі ОПОРИ та правоохоронці. Було написано заяву в поліцію, інформація про даний інцидент внесена в єдиний реєстр досудових розслідувань за статтею 157 Кримінального кодексу України Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача: 1. Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з обманом або примушуванням, а також ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк».
https://www.oporaua.org/novyny/43057-chernihivshchyna-shchob-vyity-z-dilnytsi-sposterihachu-opory-dovelosia-vyklykaty-politsiiu
Останні новини Чернігівщини
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
У січні-березні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 2,8 млрд гривень податків та зборів 11:58
До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-березень 2026 року надійшло 2,8 млрд грн від сплати податків і зборів, контроль за справлянням яких здійснюється податковими органами.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:15
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
16 квітня: цей день в Україні і світі 08:17
День 1513 Російська агресія - Day 1513 Russian aggression
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.