Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 20:12:36

У Ніжині обговорили реформування інтернатних закладів та проблеми дітей-інвалідів

30.06.2016   10:20

Реформування інтернатних закладів не може відбуватися швидко, однак визначити головні завдання та окреслити чіткий план потрібно вже зараз, — на цьому акцентували увагу під час засідання тематичної робочої групи за головування Уповноваженого Президента України з питань захисту прав дитини Миколи Кулеби.

Обговорення відбулося  Ніжинській райдержадміністрації за участі заступника голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталії Романової та директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна.

На порядку денному: реформування інтернатних закладів шляхом створення закладів сімейного типу, де виховують до 10 дітей.

Варто зауважити, що саме таким формам виховання надають перевагу у більшості європейських країн.

Говорили і про альтернативу, а саме патронажну службу та наставництво.Патронажна служба буде виконувати функції для тимчасового прийому дітей (до 6 місяців) для подальшого їх розташування в інших спеціалізованих закладах. Наставництво – це закріплення за кожною дитиною особи або сім’ї, яка буде допомагати їй від народження до вступу в доросле життя.

Також обговорили шляхи вирішення проблем догляду за дітьми-інвалідами в сім’ях. Акцентувалась увага і на потребах таких дітей в закладах інтернатного типу.

Зазначено про можливості створення денних центрів надання допомоги. Варто зауважити, що в Ніжинському районі чимало соціальних працівників, якщо взяти до уваги, що в цілому по Україні їх чисельність скоротилася.

Після засідання представники робочої групи відвідали Ніжинський будинок інтернат для дітей-інвалідів.

Останні новини Чернігівщини

В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27

З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression