Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 18:11:22

Організація роботи Чернігівської митниці у пунктах пропуску через державний кордон України у Великодні свята та поминальні дні

13.04.2012   09:22

Про організацію роботи Чернігівської митниці у Великодні свята та поминальні дні розповів начальник митниці Олександр Іванов під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Олександр Іванов

Олександр Іванов

Як зазначив начальник митниці зазвичай у святкові дні значно  (близько 30%) збільшується кількість громадян та транспортних засобів, які перетинають кордон у зоні діяльності митниці. Найбільше навантаження спостерігається у пункті пропуску "Нові Яриловичі" розташованому на 9-ому міжнародному транспортному коридорі, що з'єднує країни Балтії з країнами Східної Європи. Через даний пункт пропуску переміщується близько 75 % громадян, які прямують через автомобільні пункти пропуску на ділянці українсько-білоруського кордону. У зимово-весняний період щодоби пункт пропуску "Нові Яриловичі" перетинають 800-1000 легкових автомобілів, 50 автобусів і 400 вантажівок.

Проте, в очікуванні збільшення навантажень керівництвом митниці здійснено заходи, що забезпечать комфортні умови для подорожуючих. Серед основних заходів - збільшення пропускних спроможностей пункту пропуску. На сьогодні працюють 8 смуг для перетину кордону (по 4 смуги на в'їзд та на виїзд), а у разі виникнення надзвичайних ситуацій будуть використані додаткові смуги (реверсного руху). Ефективно працює система раннього повідомлення щодо можливого виникнення черг, обмін інформацією з Гомельською митницею. Крім того, суттєво збільшено кількість співробітників у змінах.    

Олександр Іванов нагадав громадянам, що для уникнення непорозумінь при перетині кордону їм варто завчасно ознайомитись з нормами українського законодавства.  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.01 № 1652 громадяни можуть ввозити на митну територію України продукти харчування для власного споживання на загальну суму не більш як 50 євро на одну особу в таких обсягах:

 - в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує двох кілограмів, кожного найменування на одну особу;
 - без упаковки - у кількості, що не перевищує двох кілограмів кожного найменування на одну особу;
 - без упаковки - неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж одиниця кожного найменування на одну особу.
  
Продукти харчування, що ввозяться громадянами на митну територію України для власного споживання у зазначених обсягах, декларуються усно чи письмово за бажанням їх власника або на вимогу посадової особи митниці.
 
Закцентував увагу громадян начальник митниці на тому, що з березня 2012 року діє тимчасова заборона Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України на ввезення  в Україну м'ясо-молочної продукції з Республіки Білорусь.

Відповідно до норм Закону України від 13.09.2001 року № 2681-ІІІ  "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України"  при ввезенні на митну територію України  звільняються  від оподаткування  товари, сумарна митна вартість яких не перевищує  200 євро,  а вага не перевищує 50 кг. Якщо ж сума та вага товарів перевищує вищезазначені норми, то  відповідно до вимог Митного кодексу України такі товари підлягають оподаткуванню в порядку та на умовах, визначених законодавством.

Також громадяни мають бути уважними при в'їзді на територію пункту пропуску на транспортних засобах і звертати увагу на вказівники щодо смуг перетину кордону. Так  зелена смуга -  "зелений коридор" - виділена для спрощеного перетину кордону. Їй можуть скористатись громадяни, які переміщують через кордон особисті речі, товари та предмети у кількості, що не перевищує діючих норм. В іншому разі громадяни мають заїжджати на "червоний коридор" і здійснювати декларування товарів.

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).

Погоджувальна рада затвердила питання 12-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання

Погоджувальна рада затвердила питання 12-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання 15:44

Сьогодні, 18 жовтня, Погоджувальна рада представників депутатських груп і фракцій затвердила питання порядку денного 12-ої сесії Чернігівської міської ради VIII скликання. У засіданні взяли участь чернігівський міський голова, секретар міської ради, голови депутатських фракцій, а також керівники структурних підрозділів міської ради.

Закінчують утеплювати головний корпус міської школи №3

Закінчують утеплювати головний корпус міської школи №3 14:47

У Чернігові триває термомодернізація будівлі третьої школи. Проєкт розрахований на кілька років. Минулого року були виконані роботи з утеплення нового корпусу та ремонту даху. Цьогоріч здійснюється утеплення старого корпусу школи, яке мають завершити до кінця осені.