Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 23:18:38

Обласна ради готова підтримати створення заказника "Обирок" лише за згодою місцевої громади

18.05.2016   15:03Агенцiя

17 травня заступник голови обласної ради Арсен Дідур з робочим візитом відвідав Бахмацький район.

Під час зустрічі в Матіївській сільській раді цього району разом із депутатами обласної ради Миколою Мисником, Валерієм Колошою, Анатолієм Хавилом, першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Цепухом, Матіївським сільським головою В'ячеславом Побожим, а також фахівцями обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держгеокадастру в області, КП «Чернігівоблагроліс», громадськими активістами та жителями територіальної громади і депутатами районної та сільської рад були обговорені перспективи створення ландшафтного заказника місцевого значення «Обирок» на території Бахмацького району.

Розгляд цього питання ініціювали представники ГФ з охорони громадського порядку і державного кордону «Самооборона Чернігівщини», до яких звернулися місцеві активісти екологічного руху села Обірки.

Аргументуючи необхідність створення природо-заповідного об'єкта, ініціатори проекту ландшафтного заказника місцевого значення «Обирок» акцентували увагу присутніх на розвитку зеленого туризму, збереженні довкілля та лісових насаджень. У свою чергу, представники лісгоспів висловили думки щодо недоцільності створення заказника, оскільки на їх території вже є значна кількість об'єктів природо-заповідного фонду і лісові ресурси використовуються раціонально та збалансовано відповідно до матеріалів лісовпорядкування.

Також лісівники застерігають, що припинення проведення суцільних санітарних рубок може призвести до незадовільного санітарного стану насаджень, що сприятиме виникненню осередків шкідників та хвороб лісу. Крім того, зменшення обсягів заготівлі деревини на рубках головного користування негативно позначиться на фінансовому стані підприємств. Представники територіальної громади висловилися категорично проти створення об'єкту природно-заповідного фонду у вигляді ландшафтного заказника місцевого значення та запропонували ініціаторам продемонструвати активною діяльністю переваги розвитку зеленого туризму за наявних умов і долучитися до вирішення нагальних потреб Матіївської сільської ради.

Після жвавого обговорення учасники зустрічі дійшли висновку щодо необхідності детального вивчення порушеного питання та вирішили повернутися до його розгляду у разі зміни точки зору усіх сторін.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.