Як допомогти дітям бути захищеними та знайти сім’ю
Про результати роботи служб у справах дітей області та цьогорічні перспективні напрямки діяльності говорили 27 квітня, на засіданні колегії Служби у справах дітей облдержадміністрації.
![](/uploads/14055-m.jpg)
Як повідомила начальник Служби Людмили Зеленько, на даний час на Чернігівщині проживає 2158 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 90% охоплено сімейними формами виховання. З кожним роком все більше дітей-сиріт виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Отже, живуть у повноцінних сім’ях, отримуючи піклування та увагу від прийомних батьків та батьків-вихователів. В області наразі таких 472 дитини. Лише з початку року створено ще 3 прийомні сім’ї та 1 дитячий будинок сімейного типу. У подальших планах Служби – до кінця року до зазначених альтернативних форм сімейного виховання влаштувати ще 60 дітей. Найпоширенішою ж формою сімейного виховання в області залишається опіка та піклування. Коли діти виховуються у родичів.
Говорили на колегії також про захист дітей в неблагополучних сім’ях.
Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, звертаючись до працівників служб у справах дітей області, зауважила, що потрібно приділити більшу увагу контролю за умовами життя дітей у родинах соціального ризику, запобігати проявам соціального сирітства та насильства щодо дітей.
- Пам’ятайте, що всі ваші дії та рішення, які стосуються дітей, мають бути виваженими та обдуманими. Адже за кожним з них стоїть доля конкретної дитини та її майбутнє, – наголосила Наталія Романова.
Очільник обласної Служби Людмила Зеленько також зауважила, що працівникам на місцях необхідно приділити більше уваги психологічному аспекту роботи з дітьми груп ризику.
Також вона зазначила, що на базі Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей для надання психологічної допомоги дітям та батькам діє телефон довіри. Спеціалісти-психологи вислухають, підтримають та допоможуть за телефоном 0 800 500 241.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.