Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 21:36:38

Серед першочергових завдань – вирішення проблеми пільгового автоперевезення жителів Чернігівщини

20.04.2016   13:06Агенцiя

Питання забезпечення пільгових внутрішньообласних автоперевезень окремих категорій громадян сьогодні стоїть дуже гостро і потребує термінового вирішення.

В області понад 290 тисяч осіб мають пільги на проїзд у громадському транспорті. Фактично їх перевезення на автобусних маршрутах загального користування в межах області у цьому році здійснювались коштом перевізників. Однак, через відсутність компенсації витрат автоперевізники більше не в змозі здійснювати повноцінне перевезення пільговиків відповідно до вимог чинного законодавства.

Причина такої ситуації – відсутність механізмів відшкодування витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом, яке відповідно до Бюджетного кодексу України має здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Проте у 2016 році державним бюджетом зазначена субвенція не передбачена.

Якщо найближчим часом питання не буде врегульовано, це може викликати посилення соціальної напруги в регіоні. Тому обласна влада не залишається осторонь цієї проблеми, і робота задля її вирішення триває постійно.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч доручив керівникам відповідних органів влади вжити всіх можливих заходів для врегулювання питання, аби соціально незахищені верстви населення, зокрема люди з обмеженими можливостями, учасники бойових дій, ветерани війни, чорнобильці, діти-сироти та інші, могли скористатися своїм правом на пільговий проїзд повною мірою.

Для вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні обласною державною адміністрацією направлено ряд звернень до народних депутатів України, діяльність яких пов’язана з нашим регіоном, а також до профільних міністерств.

У свою чергу, голові обласної ради запропоновано ініціювати на черговій сесії розгляд питання звернення депутатів до Верховної Ради України та Уряду щодо фінансового забезпечення компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 2016 рік та прискорення процесу монетизації пільг.

Долучитись до вирішення питання пільгового перевезення своїх жителів, на переконання очільника області, мають також керівники органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Адже відповідно до пп. ґ п. 3 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України в переліку видатків, що можуть здійснюватись з усіх місцевих бюджетів, передбачені і компенсаційні виплати за пільговий проїзд у транспорті. Тому місцевим органам влади пропонується розробити та прийняти відповідні програми відшкодування втрат від пільгового перевезення окремих категорій громадян.

Перші кроки в цьому напрямку зроблені в Бобровицькому, Ічнянському, Прилуцькому районах та в м. Чернігові. Тут у місцевих бюджетах на компенсацію пільгових перевезень передбачено більше 25 мільйонів гривень. З них на відшкодування витрат автоперевізників – понад 4 мільйони гривень; на перевезення пільговиків залізничним транспортом – 722 тисячі гривень. Більше 20 мільйонів гривень виділено з міського бюджету Чернігова на компенсацію за пільговий проїзд в електротранспорті.

Деякі соціально важливі маршрути у сільській місцевості є збитковими для перевізників, які їх обслуговують. У такому разі часткову компенсацію витрат згідно з п. 21 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України, пп. 6 п. а ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» може взяти на себе місцевий бюджет. При прийнятті відповідних програм часткового відшкодування необхідно врахувати як доцільність існування таких маршрутів, так і рівень їх збитковості.

Крім того, місцевим органам влади рекомендовано скоротити розмір орендної плати за розміщення виробничих баз перевізникам, які провадять свою діяльність на відповідній території. Це частково зменшить на них фінансове навантаження, допоки питання не буде вирішено на державному рівні.

Задля збереження внутрішньої мережі автоперевезень та забезпечення вимог чинного законодавства в сфері пасажирських перевезень обласною державною адміністрацією спільно з місцевими органами фіскальної служби, Управлінням Укртрансінспекції та Головним управлінням Національної поліції в області активізована діяльність щодо боротьби з нелегальними перевізниками. Зокрема з наступного тижня, за дорученням голови облдержадміністрації, на автобусних маршрутах області відповідними контролюючими органами будуть проводитись перевірки транспортних засобів, які надаватимуть послуги пасажирських автоперевезень.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.