Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 04:39:21

Сосниця ініціювала процес об’єднання

09.04.2016   12:41

7 квітня у Сосницькій селищній раді відбулася зустріч з питання об’єднання згідно перспективного плану.

На зустріч були запрошені консультанти Офісу реформ у Чернігівській області, сільські та селищні голови, які є у перспективному плані щодо формування Сосницької територіальної громади.

Починаючи зустріч голова Сосницької селищної ради Андрій Портний надав слово консультантам Офісу реформ у Чернігівській області, які розповіли про децентралізацію.

Консультант з бюджетних питань Микола Силенко надав інформацію присутнім про здобутки реформи, а саме:
1. В Україні сформовано 159 об’єднаних територіальних громад (ще 10 громад провели перші вибори 27 березня 2016 р.).
2. Всі об’єднанні територіальні громади перейшли з 1 січня 2016 р. на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України.
3. Виділено 1 млрд. грн. субвенції з Держбюджету на покращення інфраструктури ОТГ. (Чернігівська обл. – 32,0 млн. грн.).
4. Цільові гранти і конкурси для об’єднаних громад.
5. Наявність ресурсу в бюджетах громад для виготовлення проектів та здійснення капітальних видатків.
6. Перехід до стратегічного планування розвитку громад.
7. Закон України «Про співробітництво територіальних громад».

Також, експерт розповів про бюджети об’єднаних територіальних громад. Він порівняв загальний обсяг бюджетів сільських та селищних рад, які ввійшли до складу ОТГ (на 2015 рік) зі загальним обсягом місцевого бюджету ОТГ (на 2016 рік). Він показав, як змінилися цифри цих бюджетів.

Однак, найбільше присутніх здивувала інформація, яку надав Микола Силенко щодо субвенцій. Він у своєму виступі розповів про субвенції на формування інфраструктури громад у Чернігівській області продемонструвавши їх у цифрах. Після чого він показав слайд порівнявши суми субвенцій п’яти областей України, тим самим довів присутнім на скільки це важливо для об’єднаних територіальних громад.

«Жодна з об’єднаних територіальних громад Чернігівщини сьогодні не показує нестачі у бюджеті за цей рік. У них не відбулося звільнення людей, ті люди які працювали до об’єднання перейшли працювати у вже об’єднану територіальну громаду», - зазначив Микола Силенко.
Його слова доповнила консультант з правових питань Ірина Кудрик.

«Кожен з ваших фахівців зможе знайти робоче місце в новій об’єднаній територіальній громаді. Теперішні голови у майбутньому можуть стати старостами. Староста – це людина, від якої залежить прийняття виконкомом рішення. Виконком – це робочий орган, який надає пропозиції голові. А старости і будуть членами виконкому», - зазначила вона.

«Якщо ми об’єднаємося, то нам потрібно буде знаходити компроміс. Ми з Вами, сільськими та селищними головами, будемо виконкомом, який буде приймати рішення на користь своїх жителів», - зауважив Сосницький селищний голова Андрій Портний.

Після невеликої дискусії щодо процесу об’єднання, Ірина Кудрик розповіла про процедуру об’єднання територіальної громади.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.