Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 вересня, 07:01:31

Відбулось засідання координаційної ради з питань протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії

05.04.2012   11:34

4 квітня у Чернігівській міській раді відбулось засідання міської координаційної ради з питань протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії.

Про стан організації роботи щодо протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії у місті доповіли голови Новозаводської та Деснянської районних у місті Чернігові рад.

У 2011 році організовано та проведено оперативно-профілактичні заходи, направлені на боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом та наркоманією. Проводились цільові відпрацювання окремих мікрорайонів, в ході яких виявлені та притягнуті до адміністративної відповідальності за появу в п’яному вигляді в громадських місцях 6231 особа, виявлено 66 фактів самогоноваріння, за зберігання наркотиків та самогону притягнено 15 та 276 осіб відповідно, виявлено 122 факти продажу алкогольних напоїв з боку працівників торгівлі, з яких 88 оштрафовано на загальну суму 44970 грн.

На нарадах з головами вуличних комітетів представниками житлово-комунальних підприємств та активом ветеранських організацій проведено роз’яснювальну роботу щодо необхідності знищення дикорослих коноплі та маку.

З метою забезпечення взаємодії органів освіти, внутрішніх справ, служби у справах дітей, охорони здоров’я, удосконалення форм і методів профілактики пияцтва та наркоманії серед неповнолітніх щоквартально проводиться обмін інформацією про неповнолітніх, які схильні до вживання алкоголю та наркотичних засобів.

Територіальними центрами соціального обслуговування Новозаводської та Деснянської районних у місті рад вживаються заходи, направлені на профілактику вказаних негативних звичок.

Враховуючи, що робота працівників терцентрів пов’язана із обслуговуванням громадян і, як її специфіка, це обслуговування пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, питання щодо поведінки працівників усіх відділень терцентру перебуває під постійним контролем у керівництва установи. Однією з умов службового етикету працівників є недопустимість тютюнопаління під час контактів з підопічними центру. Працівники проводять співбесіди на тему: «Шкідливі звички». Інформація на дану тематику розміщена на інформаційному стенді в фойє територіального центру.

На конкретних прикладах про пожежі за місцем проживання громадян, причиною яких є тютюнопаління в ліжку у нетверезому стані, інженером з охорони праці проводяться співбесіди профілактичного характеру з соціальними працівниками та робітниками, які в свою чергу доносять дану інформацію до своїх підопічних.

Службою у справах дітей Деснянської районної у місті ради проводиться робота з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків. На обліку перебуває 64 дитини, з них: 62 дитини, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків (в основному це батьки, які зловживають спиртними напоями або вживають наркотики); 1 дитина, яка систематично залишає місце постійного проживання та 1 дитина, яка зазнала насильства в сім’ї.

Протягом 2011 року виявлено та поставлено на облік 34 дитини, з них 33 дитини, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина, яка систематично самовільно залишає місце постійного проживання.

У 2011 році службою у справах дітей було проведено досудову підготовку і направлено до суду 23 позови на позбавлення батьків батьківських прав по відношенню до дітей.

До кримінальної міліції у справах дітей направлено 25 клопотань про необхідність притягнення до відповідальності батьків за невиконання батьківських обов’язків по вихованню дітей.

За особистим зверненням одну дитину, яка зазнала фізичного насильства в сім’ї з боку матері, було влаштовано до центру соціально-психологічної реабілітації. Під час роботи з дитиною встановлено, що мати ще у лютому 2010 року забрала документи  дитини зі школи  з метою переведення до іншої школи, але до іншої школи дитину не влаштувала, дитина понад рік не навчалась і переїжджала з матір’ю з однієї  квартири на іншу. Проти матері порушено кримінальну справу. Представляти інтереси дитини в суді буде працівник служби.

Службою у справах дітей було порушено перед прокуратурою 2 справи щодо захисту житлових прав дітей та притягнення до відповідальності осіб, які порушили права дітей.

Службою у справах дітей Новозаводської районної у місті ради до батьків, які не в повній мірі виконують свої батьківські обов’язки, застосовуються заходи впливу, 63 із них попереджено, на 22 – направлено  подання до кримінальної міліції у справах дітей щодо притягнення до адміністративної відповідальності, підготовлено та направлено до суду 11 позовних заяв на позбавлення батьківських прав батьків, які не виконують своїх обов’язків. За результатами розгляду 9 батьків позбавлені батьківських прав по відношенню до 9 дітей.

В навчальних закладах району створені і працюють ради профілактики, метою яких є профілактика правопорушень і злочинності, запобігання дитячій бездоглядності та іншим негативним проявам, проведення роботи з батьками, які зловживають спиртними напоями, не виконують свої обов’язки щодо виховання дітей. До роботи в них залучаються батьківські комітети, представники кримінальної міліції, медичних закладів, спеціалісти служби у справах дітей.

На базі міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 8 по 14 грудня 2011 року проходила виставка-конкурс плакатів «Молодь за здоровий спосіб життя» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району, у якому взяли участь понад 40 учнів. Організації заходу сприяли педагоги загальноосвітніх навчальних закладів, служба у справах дітей районної у місті ради.

Робота щодо протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії серед населення міста Чернігова продовжується.
 

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості підтримує переселенців 18:40

Вчора відбулася робоча поїздка директора та заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник та Сергія Роговцявідповідно на Корюківщину.

Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху 18:15

Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами.

Мобільний клас із мінної безпеки курсує Чернігівщиною 17:51

Сьогодні киїнські ліцеїсти мали змогу дізнатися про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів їх види, наслідки необережного поводження, а також основні вимоги у разі виявлення підозрілих предметів.

Патрульні виявили медпрепарати, які можуть бути наркотичними речовинами 17:09

Вчора на стаціонарному посту "Кіпті" патрульні поліцейські під час контролю транспортних засобів звернули увагу на громадянина, що був пасажиром мікроавтобусу Mercedes.

В пам'ять поліцейських, які героїчно загинули під час оборони Чернігова, висадили вічнозелені дерева 16:23

Сьогодні співробітники поліції разом з родинами загиблих колег висадили туї на знак вічної пам’яті про Володимира Настича, Дмитра Музирьова, Дмитра Лук’яненка та Олексія Христенка

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини