Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 20:17:09

Міський голова вимагає від газопостачального підприємства врегулювати нормативи для домогосподарств

25.03.2016   10:41Агенцiя

24 березня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зустрівся з керівником «Чернігівгаз Збут» Іваном Лустою.

У нараді взяли участь заступник міського голови Олександр Кириченко, начальник Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації Олег Русін, начальники управлінь міської ради, керівники навчальних закладів міста, а також представники засобів масової інформації.

Під час зустрічі обговорювалась ситуація, яка виникла у зв’язку з отриманням громадянами міста Чернігова рахунків за газопостачання з великими сумами додаткових нарахувань у графі «Погашення різниці норм споживання». Це перерахунок за 9 попередніх місяців.

Міський голова, звертаючись до представника газопостачальної кампанії, повідомив, що до нього надійшло багато звернень від громадян міста з проханням розібратись в цьому питанні. Він також висловив вимогу надати роз’яснення щодо цієї ситуації та закликав прийняти рішення, яке буде на користь громаді.

Як зазначив І. Луста, підприємство «Чернігівгаз Збут» не встановлює норми споживання природного газу. Встановлення таких норм належить виключно до компетенції Кабінету Міністрів України. Реалізуючи свої повноваження, КМУ Постановою № 619 від 08.06.1996 р. затвердив норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників. При цьому, вказані норми 5 разів змінювались шляхом внесення змін до Постанови. Останні зміни внесені у квітні 2015 року (Постанова КМУ № 237 від 29.04.15 р.), а у вересні минулого року у судовому порядку вони були скасовані.

«Під час розгляду судової справи про скасування Постанови КМУ № 237 Вищий адміністративний суд України вказав, що оскаржена Постанова є незаконною з моменту прийняття. Це означає, що така Постанова не має правових наслідків з моменту її прийняття», - сказав І. Луста.

В ході обговорення керівник «Чернігівгаз Збут» зазначив, що підприємство не вимагає виплачувати всю суму одразу, вона буде розподілена на 9 місяців. А також повідомив, що в разі неспроможності заплатити це перерахування, жодні санкції до громадян міста Чернігова застосовуватись не будуть.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко висловив незадоволення тим, що представники «Чернігівгаз Збут» не звернулися до нього і заздалегідь не попередили мешканців міста про прийняте рішення.

Підводячи підсумки наради, В. Атрошенко доручив заступнику міського голови Олександру Кириченку підготувати проект листа до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового врегулювання даного питання. Також міський голова рекомендував начальнику Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА звернутися до міністра соціальної політики щодо роз'яснення даної ситуації.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини