Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 04:15:14

Керівник Держтехногенбезпеки Чернігівщини взяв участь у зборах духовенства

04.04.2012   16:04Агенцiя

4-го квітня у кафедральному Катериненському храмі м. Чернігова відбулися збори духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, в якому взяли участь і представники Управління Держтехногенбезпеки в області.

У своєму зверненні до настоятелів церков начальник Управління полковник служби цивільного захисту Юрій Чеповський зазначив, що недопущення пожеж та забезпечення безпеки громадян під час відзначення Великодня на даний час є головним завданням. Наразі проводяться перевірки всіх релігійних закладів, які будуть задіяні під час святкових богослужінь.

Результати перевірок засвідчують, що дані об’єкти не обладнані установками пожежної автоматики, шляхи евакуації, електрогосподарство, протипожежне водопостачання не відповідають нормативним актам з питань пожежної безпеки, територія та приміщення не забезпечені первинними засобами пожежогасіння в достатній кількості. Всі ці порушення можуть в будь-яку мить привести до пожеж, загибелі і травмування людей, великих матеріальних збитків.

Також до священнослужителів була доведена ситуація з пожежами в області. З початку року кількість пожеж збільшилася на 29%, а загибель людей – на 32% та становить, відповідно, 410 та 49 випадків. Переважна більшість трагедій зареєстрована в житловому секторі. Основними причинами їх виникнення є необережне поводження з вогнем, найчастіше через паління у ліжку в нетверезому стані, порушення правил експлуатації приладів опалення та електрообладнання.

Все це свідчить про недостатній рівень обізнаності населення з питань пожежної безпеки. Люди не знають, як поводити себе, щоб не допустити пожежу, а також не усвідомлюють до яких тяжких наслідків може призвести невиконання протипожежних вимог. Крім того, в оселях громадян похилого віку, інвалідів, малозабезпечених та багатодітних родин прилади опалення, електрообладнання застаріле, тривалий час не обслуговується й належним чином не ремонтується.

Співробітники Держтехногенбезпеки за допомогою засобів масової інформації, виступів серед населення, в трудових колективах проводять роз’яснювальну роботу. Проте, не всі люди, особливо похилого віку та інваліди, працюють чи мають можливість передплачувати періодичні відання, слухати радіо та дивитися телевізор. Також, багато людей прислуховуються лише до слова Господнього.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій запевнив, що духовенство Єпархії зробить усе можливе аби покращити протипожежний стан культових споруд, а настоятелі церков під час проповідей звертатимуть увагу прихожан на дотримання правил безпечної поведінки у побуті аби зберегти найцінніше – людське життя.


Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».