Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 липня, 17:31:40

Обговорені попередні підсумки ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

15.03.2016   17:07Агенцiя

15 березня відбулася робоча нарада з питань впровадження спеціального пілотування по співробітництву територіальних громад Чернігівської області в рамках участі у ІІІ фазі проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Провів засідання перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич. У заході також взяли участь керівники Борзнянської, Варвинської, Прилуцької, Семенівської райдержадміністрацій та районних рад, Семенівський міський голова Олександр Бичков, Міжнародний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Хендрік ван Зіл, Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН.

В ході наради було підведено попередні підсумки роботи по впровадженню спеціального пілотування у сфері співробітництва територіальних громад Чернігівської області в рамках участі у ІІІ фазі проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Леонід Сахневич зазначив, що за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради на Чернігівщині впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Він дає поштовх до самоорганізації громад та залучення інвестицій, на вирішення місцевих проблем.

Реалізація цього проекту передбачає фінансову підтримку громад в реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню і включає два компоненти – сільський та муніципальний.

У реалізації ІІІ фази Проекту беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти.

Зокрема, з реалізації сільського компоненту - 16 мікропроектів

впроваджуються у Бахмацькому, Бобровицькому, Городнянському та Срібнянському районах.

Загальна вартість мікропроектів складає близько 4,6 млн. грн (місцеві бюджети – 1 млн. грн, кошти ЄС/ПРООН – 3,3 млн. грн, та кошти громадських організацій – 250 тис. грн).

Повністю завершені 4 мікропроекти, решта 12 проектів будуть завершені протягом першого півріччя поточного року.

По муніципальному компоненту - реалізовується 9 мікропроетів в рамках яких підтримано 5 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Ніжин та 4 ОСББ у м. Прилуки. Додатково Проектом була запропонована співпраця із залученням шкіл та дитячих садків до участі в ньому.

Загальна вартість мікропроектів по муніципальному компоненту складає близько 3 млн. грн. З них 1,2 млн. грн з місцевих бюджетів, кошти ЄС/ПРООН – 1,5 млн. грн, 350 тис. грн – кошти ОСББ та громадських організацій.

За словами заступника директора Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Сергія Ситника, окремим напрямком реалізації сільського компоненту є спеціальне пілотування на умовах співробітництва територіальних громад. Завдяки конкурсному відбору в області було визначено чотири райони та територіальні громади для участі в спеціальному пілотуванні. А саме: Борзнянський район - с. Комарівка (проведення енергозберігаючих заходів в амбулаторії); Варвинський район – с. Озеряни (енергозбереження в школі); Прилуцький район – селище Мала Дівиця (енергозбереження в школі); Семенівський район – м. Семенівка (енергозбереження в дитячому садочку «Сонечко»).

Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3» Оксана Ремига зазначила, що починаючи з 2007 року Проект надає підтримку громадам у вирішенні їх нагальних проблем. За її словами Чернігівській області надається підтримка в пілотному режимі для того, щоб показати, як в нових умовах об'єднуються громади, надаються послуги населенню. Тому цей захід має допомогти адаптувати умови участі в Проекті відповідно до вимог часу.

Керівники Борзнянського, Варвинського, Прилуцького, Семенівського районів та міста Семенівка розповіли про позитивний досвід впровадження відповідних проектів у територіальних громадах.

Підсумовуючи роботу наради Леонід Сахневич наголосив, що проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» це шлях до підвищення рівня життя в сільській місцевості та об'єднання громад за для вирішення актуальних проблем сьогодення.

Довідково. Реалізація Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області була розпочата у 2008 році.

В реалізації І та ІІ фази Проекту згідно з рейтингом приймали участь 8 «пілотних» районів. У І-й фазі - Коропський, Щорський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський, Куликівський райони. А у ІІ-й фазі - Бахмацький, Городянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський райони.

В кожному з районів були відібрані сільські ради для участі в мікропроектах, створено та юридично зареєстровано – 69 громадських організацій, якими реалізовано 76 мікропроектів на загальну вартість близько 12 млн. грн.

2 жовтня 2014 р. підписано Угоду про подальше партнерство між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй, яка є дійсною до 31 березня 2018 р.

Термін реалізації третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 2014-2018 рр. із загальною сумою бюджету по Україні 23,8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) і ПРООН (800 000 євро).

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини