Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 05:55:40

У пошуку міжконфесійної злагоди

03.03.2016   08:37Агенцiя

2 березня, відбулося засідання робочої групи щодо вивчення питання міжконфесійних відносин у с.Дігтярівка Новгород-Сіверського району.

Відкриваючи засідання, керівник робочої групи та очільник постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Сергій Журман зазначив, що робоча група створена для вивчення питання, порушеного у зверненні депутата Деснянської районної у м. Чернігові ради Юніса Аскерова, яке було оголошено на пленарному засіданні третьої сесії обласної ради. В засіданні взяв участь член робочої групи, депутат обласної ради Артур Зінов'єв.

Роз'яснення щодо порушеного питання учасникам заходу надала голова Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Олена Мовчан. За її словами, в селі Дігтярівка відсутній міжконфесійний конфлікт. Під час сходів громадян, які пройшли у лютому цього року, жителями населених пунктів Дігтярівської сільської ради питання міжконфесійних відносин не порушувалося.

Члени робочої групи також заслухали інформацію начальника відділу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олексія Степаненка. Він поінформував, що Департамент систематично моніторить ситуацію в області та здійснює контроль за дотриманням Закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій», але скарг щодо порушення чинного законодавства чи протистояння на релігійному підґрунті представників громад УПЦ та УПЦ КП у с.Дігтярівка Новгород-Сіверського району не надходило.

У свою чергу, командир відокремленого підрозділу «Самооборона Майдану» у Чернігівській області Олександр Ясенчук та депутат Деснянської районної у м. Чернігові ради Юніс Аскеров висловили занепокоєння щодо іміджевих втрат перед українською діаспорою, які матимуть вплив на подальшу участь меценатів у відродженні та реставрації будівлі церкви святої Покрови Божої Матері у с.Дігтярівка Новгород-Сіверського району. Цей храм має неоціненне історичне значення. Тут на початку 18 століття Гетьман України Іван Мазепа зустрічався з королем Швеції Карлом ХІІ та уклав з ним союз з метою створення незалежного Українського князівства.

Обговоривши питання порядку денного, учасники засідання вирішили взяти порушене питання на контроль, аби попередити можливий міжконфесійний конфлікт інтересів.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини