Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 липня, 10:30:09

Зустріч з метою встановлення зв’язків між Чернігівщиною і Словенською Республікою

05.02.2016   11:27Агенцiя

Дипломатична делегація Республіки Словенія на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні пані Наташею Прах сьогодні здійснила візит на Чернігівщину.

Перед наочним ознайомленням із регіоном у приміщенні облдержадміністрації відбулася офіційна зустріч делегатів із керівництвом області.

Чернігівщину на перемовинах представляли голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, директор Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Юлія Свириденко і віце-президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Олександр Шанойло.

На початку зустрічі голова ОДА Валерій Куліч дав узагальнену інформацію про історико-культурну спадщину області, соціальну, гуманітарну й економічну сфери життя Чернігівщини. Також Валерій Куліч висловив вдячність словенському народу за непохитну підтримку України в її євроінтеграційних потугах, за гуманітарну та консультативну допомогу, в чому був підтриманий головою обласної ради Ігорем Вдовенком і Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком.

Зміст спілкування в цілому відповідав визначеним завданням: встановленню тривалих взаємовигідних відносин на рівні міжрегіональних зв'язків для розв’язання економічних, науково-технічних та соціальних проблем, поглиблення торговельно-економічного співробітництва.

Зокрема пані посол передала приймаючій стороні інформацію про словенські підприємства, які декларують зацікавленість у налагодженні співпраці з Чернігівщиною, та запевнила у сприянні в організації обміну досвідом між органами місцевого самоврядування Чернігівщини та Словенської Республіки.

Обговорюючи перебіг та особливості здійснення адміністративно-територіальної реформи в Україні, децентралізацію та об’єднання територіальних громад, учасникам зустрічі вдалося знайти корисні точки дотику і домовитися про консультації. Пані посол, зокрема, зазначила, що народ Словенської Республіки також проходив через болісні процеси оптимізації структур закладів освіти й медицини, адміністративно-територіальну реформу. Пані Наташа розповіла, що зміни в життєустрої Словенської Республіки далеко не завжди мали одностайну підтримку громад. Але з часом було усвідомлено необхідність змін, результати яких дали народу Словенії конкретні результати – призвели до сталого поліпшення якості життя.

Результатами зустрічі стали домовленості про двосторонні дії задля поглиблення економічної співпраці, про організацію запозичення словенського досвіду управлінцями міст і новостворених об’єднаних громад Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини