Детальна розмова про те, як отримати гроші на власний проект та зміцнювати співпрацю між країнами
В облдержадміністрації представники обласних та місцевих органів влади, громад та організацій громадянського суспільства дізнавалися про особливості участі у Програмі територіальної співпраці Білорусь – Україна, яка є частиною фінансованої Євросоюзом Програми територіального співробітництва Східного партнерства (EaPTC).

Цілий день в ОДА всім зацікавленим детально розповідали про те, як отримати грант: від подачі заявки до формування бюджету.
Як повідомив під час прес-конференції керівник експертної групи Програми сприяння EaPTC Олексій Секаєв, загальний бюджет становить 3,3 мільйона євро. Бюджет на одну розробку — від 60 до 250 тисяч євро. Однак, 10% суми — власні кошти проектатів.
Свої заявки можуть подавати представники Чернігівської, Київської, Житомирської, Рівненської та Волинської областей в Україні та Гомельської та Брестської – в Білорусі.
В рамках програми буде профінансовано транскордонні проекти, що здійснюватимуться спільно представниками обох країн.
Ерк Ройлоффс, керівник Адміністратора програми, виокремив головний критерій відбору — якість. Також він зазначив, що інтерес до Програми в обох країнах дуже великий. Більш того, на інформаційних днях в інших містах учасники уже налагоджують контакти з потенційними партнерами.
— Програма територіального співробітництва є гарною можливістю для поглиблення співпраці Чернігівщини з Білоруссю. Це сприятиме зміцненню контактів на рівні прикордонних областей двох країн. Облдержадміністрація всіляко підтримує охочих долучитися до цієї програми. Маємо надію на успішну реалізацію майбутніх проектів, — наголосила директор Департаменту економічного розвитку ОДА Юлія Свириденко.
Також вона зазначила, що, на жаль, працівники РДА та ОДА не мають навичок написання проектів для отримання міжнародної технічної допомоги. Тому особливо корисно, що у рамках Програми територіального співробітництва Східного партнерства (EaPTC), надаватимуться практичні консультації щодо алгоритму підготовки документації проектів та розрахунку витрат.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.