Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 04:38:42

У центрі уваги – громадяни з обмеженими фізичними можливостями

30.03.2012   17:36

30 березня відбулося чергове засідання координаційної ради у справах осіб з обмеженими фізичними можливостями при облдержадміністрації, яке провів заступник голови-керівник апарату ОДА Микола Стрілець.

Учасники засідання розглянули та обговорили результати діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в області, які користуються пільгами з оподаткування та стан соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями області в частині забезпечення їх санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації, автомобілями та реабілітаційними послугами.

За словами керівника секретаріату Регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Чернігівській області Володимира Бєляєва, станом на 01.01.2012 року в регіоні зареєстровано 35 громадських організацій і об’єднань інвалідів.

В минулому році одна організація та чотири підприємства обласної громадської організації інвалідів (ОГОІ) отримали дозволи на користування пільгами з оподаткування, за рішеннями Регіональної комісії, а два підприємства – безповоротну фінансову допомогу. Загальна сума коштів від пільг з оподаткування, які отримали підприємства у 2011 році, склала 1 065,1 тис.грн., що на 158,1% більше ніж у 2010 році.

Як зазначив Володимир Бєляєв, підсумком фінансово-господарської діяльності цих підприємств у минулому році порівняно з 2010 роком стало збільшення на 5,5% обсягів виробництва товарів (7 057,8 тис.грн.), проте на 24,5% – зменшився дохід від їх реалізації. За звітний рік також відбулося незначне зростання середньооблікової/облікової чисельності працівників на 3,3% / 5,5% в т. ч. інвалідів на 4,1% / 3,6% та фонду оплати праці працівників на 10,5% в т. ч. інвалідів на 15,3%.

Актуальним залишається питання соціального захисту інвалідів, який здійснюється шляхом забезпечення їх санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації, автомобілями та направленням до реабілітаційних установ для отримання відповідних послуг. На сьогодні в області проводиться активна робота в цьому напрямку. Так, за словами заступника начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимира Кравченка, у 2011 році органами праці та соціального захисту населення області видано 2680 одиниць технічних та інших засобів реабілітації.

Для інвалідів, які не можуть користуватися кріслами колісними серійного виробництва впродовж минулого року головним управлінням було замовлено виготовлення 10 колясок за індивідуальним замовленням, із них 8 вже виготовлено та видано.

Щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, то на обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 4109 осіб із числа інвалідів та ветеранів війни.

У минулому році для забезпечення вищезазначеної категорії осіб санаторно-курортним лікування надійшло 605 путівок, закуплених за кошти державного бюджету, та 59 були закуплені управліннями праці та соціального захист населення області за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Важливим напрямком діяльності органів праці та соціального захисту населення у створенні необхідних умов для життєдіяльності та суспільної адаптації інвалідів є забезпечення їх спеціальним автотранспортом.

На сьогодні, на обліку для отримання автомобілів в головному управлінні перебуває 2710 інвалідів, із них 290 інвалідів війни, які брали безпосередню участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.

За рахунок коштів державного бюджету у 2011 році було закуплено та видано інвалідам 7 автомобілів.

Підсумовуючи засідання, Микола Стрілець відмітив активну позицію громадських організацій у вирішенні проблем громадян з обмеженими фізичними можливостями та додав, що всі питання, порушені під час обговорення виступів, та пропозиції щодо їх вирішення будуть внесені до протокольного рішення координаційної ради. Також будуть підготовлені відповідні пропозиції для вирішення питань на законодавчому рівні.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина 18:02

Співробітники управління карного розшуку та кримінального блоку поліції області викрили зловмисників, які причетні до розбійного нападу на 42-річного фермера з Ніжина та його 33-річну знайому. Підозрюваним загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 17:55

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 25 січня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19 17:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, за тиждень (17.01.2022-23.01.2022) в області зафіксовано 2168 нових випадків COVID-19.

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини