Сьогодні набрало чинності розширене ембарго щодо Росії
Тепер під заборону потрапляють кетчупи, риба та білий шоколад.
Так званий "чорний список" затвердили ще наприкінці минулого року у відповідь на обмеження з боку Росії. Тоді Україна одразу ж заборонили ввозити російські горілку, тютюн та хліб. 30 грудня уряд ухвалив дві постанови, які передбачають контрзаходи проти обмежень для українських товарів з боку Російської Федерації.
Українські товари потрапили до "чорного списку" в РФ після того, як 22 грудня Держдума підтримала внесений президентом Росії Володимиром Путіним законопроект про припинення договору про зону вільної торгівлі з Україною. Договір про ЗВТ між Києвом і Москвою передбачав безмитний режим торгівлі, лібералізацію умов обміну товарами, узгодження поставок. Але з 1 січня частина українського продовольства обкладається митами, а ті види товарів, проти яких діє російське ембарго відносно ЄС, США, Канади та Австралії, заборонені до ввезення.
Як заявив прем'єр Арсеній Яценюк, Україна вже поскаржилася на Росію до СОТ через порушення Москвою основних принципів організації.
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України очікують, що на Генеральній раді Світової організації торгівлі, яка відбудеться в лютому, буде розглянуто заяву України щодо незаконних дії Російської Федерації.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.