Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 13:48:47

Споживачі газу незабаром платитимуть окремо за транспортування газу та за сам газ

02.02.2016   08:44Агенцiя

Такі вимоги Закону України «Про ринок природного газу», що вступив в дію 1 жовтня минулого року. За новим законом, транспортуванням газу та безпосередньо його продажем займатимуться різні організації.

Наприклад, транспортування природного газу територією нашої області здійснюватиме ПАТ «Чернігівгаз», а продаватимуть — різні установи, одна з яких — ТОВ «Чернігівгаз Збут». Одразу варто зауважити, що відтепер у споживачів з’явилася можливість обирати, в якого з постачальників купувати газ.

На брифінгу, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації, наголошувалося на тому, що, по-перше, усі споживачі обов’язково мають підписати договори на постачання природного газу, по-друге, вони обов’язково мають з 1 по 5 число щомісяця повідомляти показники газового лічильника до відповідної установи і, по-третє, вчасно сплачувати за спожитий газ.

Директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста звернув увагу присутніх на брифінгу, що спеціальні зобов’язання це підприємство має лиш перед двома категоріями споживачів: населенням та релігійними установами. Бюджетні ж організації одержуватимуть газ на тих же ринкових умовах, що й підприємства та комерційні установи. Тобто на умовах передоплати та суворого дотримання встановлених лімітів споживання.

За перевищення лімітів, як і за недобір газу, передбачено штрафні санкції. Проте покупці газу мають можливість коригувати встановлені обсяги споживання тричі на місяць: 1, 15 та 25 числа.

За словами керівника «Чернігівгаз Збуту», процедуру укладання договорів на постачання газу максимально спрощено: заповнений типовий договір можна не лише надати особисто, а й надіслати поштою чи, навіть, передати через контролера газової служби.

Аналогічно, поінформував перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, буде й з договорами на транспортування газу, що споживачі укладатимуть з «Чернігівгазом». Їх бланки населення отримуватиме вже з кінця березня.

— Окрім самого Закону «Про ринок природного газу» даний сегмент економіки врегульований ще десятьма нормативними документами. Робота над розробкою і затвердженням решти триває, — повідомив т.в.о. начальника сектору Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в області Олександр Тимошенко.

Він розповів також, що до обласного сектору НКРЕКП надходять від населення скарги про неправильність чи незрозумілість порядку нарахування плати за спожитий газ та коротко пояснив порядок розрахунків. Олександр Тимошенко підкреслив, зокрема, що у випадку, коли споживач не повідомив показники лічильника з 1 по 5 число місяця, наступного за розрахунковим, «Чернігівгаз» виконує обчислення відповідно до встановлених законодавством норм. У подальшому ж здійснюється перерахунок відповідно до показань лічильника.

Ситуація на ринку природного газу в області постійно контролюється Департаментом ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації. Директор цього Департаменту Юрій Євтушенко поінформував, що за останні 5 років обсяг споживання природного газу на Чернігівщині скоротився з майже мільярда кубометрів до 586 мільйонів. Тільки минулого року порівняно з 2014-им область використала на 17,9% (на 127,6 мільйона кубометрів) газу менше.

Найбільше зекономило населення — 23,7%. Промислові підприємства скоротили споживання газу на 15,5%, бюджетні установи — на 14,3%, постачальники тепла — на 7%. Пошук та розширення можливостей енергозбереження в області триває.

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.