Чернігівські депутати виокремили проблеми громади
13 січня в прес-центрі «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Проблеми громади очима депутатів». Захід був ініційований депутатами Чернігівської міської ради Віктором Тарасовим та Андрієм Дереземлею.
Крім того, в обговорені взяли участь помічники народних депутатів України, представники громадських організацій та політичні експерти.
Депутат від «Демократичного альянсу» Віктор Тарасов наголосив, що першочерговою проблемою міста є ЖКГ. "Ще з 1 липня 2015 року набув чинності Закон України, який передбачає реформування житлово-комунального господарства. Даний закон відміняє усі раніше прийняті рішення щодо балансоутримувача житлового будинку. Вже з 1 липня поточного року мешканці багатоквартирних будинків матимуть право самостійно обирати управителя будинку, організацію чи компанію, яка його обслуговуватиме, або вони повинні створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Створити ОСББ чи обрати управляючу компанію містяни повинні до 1 липня 2016 року, тобто на цей процес законодавство відводить один рік і я вважаю, що це питання потребує особливої уваги", - додав Віктор Тарасов.
Депутат Чернігівської міської ради від «БПП» Андрій Дереземля зазначив, що в 2015 році зарплати в містян значно впали, а ціни в магазин різко зросли. Крім цього, він виокремив цілу низку проблем, з якими найчастіше стикаються громадяни це : - безробіття, якість комунальних послуг, стан доріг, низька якість медичних послуг та їх висока ціна, вивіз сміття та несанкціоновані смітники, молодь та спорт та в цілому здоровий спосіб життя.
Помічник народних депутатів України Олександра Черненка та Сергія Березенка Ірина Соломаха зазначила, що туристичне місто, без нормального громадського транспорту не можливе. Пропоную депутатам міської ради визначити 3-5 основних проблем міста, озвучити їх і разом з громадою та народними депутатами, які представляють Чернігів, ці проблеми в 2016 році вирішити.. На мою думку, принаймо проблему з транспортом спільними зусилями ми б могли вирішити", - додала Ірина Соломаха.
Політичний експерт Юрій Паперний зазначив, що про проблеми міста треба запитувати у самих чернігівців. Можливий референдум чи опитування допоможе самим депутатам правильно організувати роботу.
Володимир Березинський, представник ГО "Антикорупційний рух", сказав, що подібні круглі столи є дуже важливими. Вони допомагають зрозуміти, які на сьогоднішній день проблеми є першочерговими.
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.