Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 червня, 06:58:54

Соціальний захист населення в області: від результатів 2015 до перспектив 2016

11.01.2016   15:20Агенцiя

На прес-брифінгу в обласній державній адміністрації 11 січня говорили про соціальний захист населення в області.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін детально зупинився на основних напрямках роботи системи соцзахисту, а також досягненнях 2015 року та перспективах на 2016. Він акцентував увагу на особливостях призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, забезпеченні соціального захисту та реабілітації учасників АТО, підтримці їх родин. Мова йшла також про допомогу вимушеним переселенцям з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, інвалідам та чорнобильцям, іншим категоріям громадян. Говорили також щодо перспектив реформування галузі на основі адресності різних видів пільг і соціальних виплат.

Як зазначив очільник Департаменту соцзахисту, з травня 2015 року надання житлових субсидій населенню проводилось за вдосконаленим і спрощеним порядком. Житлові субсидії в області отримувало понад 200 тисяч сімей. На це було спрямовано майже 474 мільйони гривень.

Державні допомоги на суму понад 892 мільйона гривень у минулому році надано понад 71-й тисячі осіб. Виплата всіх видів державних соціальних допомог проводилася вчасно, без заборгованості.

Олег Русін зазначив про нововведення Уряду щодо призначення допомоги одиноким матерям і дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. З 1 січня 2016 року має підвищитись розмір такої допомоги.

Особлива увага органів соцзахисту була зосереджена на наданні допомоги учасникам АТО та їх родинам. Так, за інформацією директора профільного Департаменту, у 2015 році 3619 родинам учасників АТО райдержадміністраціями та міськрадами надано матеріальну допомогу на суму майже 7,6 мільйона гривень. Допомогу по господарству отримали 683 родини, допомогу паливом – 907.

156 інвалідів та учасників АТО направлено до оздоровчих закладів, 167 – до реабілітаційних установ для отримання психологічної реабілітації. Десять із шістнадцяти учасників АТО, взятих на облік для надання протезно-ортопедичних виробів, технічних та інших засобів реабілітації, повністю забезпечені засобами реабілітації. Із 35-ти сімей військовослужбовців, загиблих в АТО, а також інвалідів АТО, 18 отримали квартири. На ці потреби область використала субвенцію з держбюджету в сумі 10,5 мільйона гривень. Із шести учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, у 2015 році п’ятеро отримали житло (за рахунок 3,2 мільйона гривень з держбюджету).

Зупинився Олег Русін і на питанні соціального захисту та підтримці сімей переселенців з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Так, за його інформацією, в області обліковано 9918 осіб з числа переселенців (або 6692 сім'ї). Із 1085 осіб, які звернулись до управлінь соціального захисту населення, державні допомоги виплачено 997 особам. Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, призначено 5501 сім’ї з 5561. На ці потреби у 2015 році з держбюджету спрямовано 47,5 мільйона гривень.

Говорив директор Департаменту також про соціальний захист осіб з обмеженими можливостями. У 2015 році 849 осіб із числа інвалідів і ветеранів війни отримали санаторно-курортні путівки. Цій категорії громадян видано 11 автомобілів бувшого використання та 1 автомобіль з гуманітарної допомоги. Також особи з обмеженими можливостями отримали понад 17 тисяч одиниць засобів реабілітації. 24 особи з інвалідністю направлено на професійне навчання в реабілітаційну установу. Не оминув увагою Олег Русін також питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також акцентував увагу на соціальному захисті працюючого населення.

Наприкінці прес-брифінгу очільник Департаменту запевнив щодо злагодженої роботи органів соціального захисту населення і в 2016 році. Також він подякував представникам ЗМІ за широке висвітлення проблем соціальної сфери та інформування населення щодо законодавчих змін.

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини