Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 16:51:49

Вісім територіальних підрозділів міграційної служби розпочнуть прийом документів для оформлення паспорту нового зразка. ВІДЕО

08.01.2016   09:53Агенцiя

Торік в Україні запровадили біометричні паспорти для виїзду за кордон. Цьогоріч зміни торкнуться внутрішньодержавних документів. Маленьку синю книжечку з гербом замінить пластикова картка з чіпом, який міститиме біометричні дані особи.

Пластикова ID-картка з чіпом з біометричними даними замінить українцям паперовий паспорт. За словами фахівців міграційної служби, документ із безконтактним чіпом відкриє українцям безліч можливостей і зручностей.

Вже від початку наступного тижня вісім територіальних підрозділів міграційної служби — Деснянський та Новозаводський міста Чернігова, Прилуцький і Ніжинський міськвідділи, а також Менський, Бахмацький, Козелецький і Новгород-Сіверський районні сектори — розпочнуть прийом документів для оформлення паспорту нового зразка. Втім, нововведення торкнуться не всіх одразу. Тож бігти займати чергу у відділах міграційної служби непотрібно. Першими ID-картки візьмуть до рук ті, кому прийшов час отримувати документи вперше. А от шістнадцятилітнім жителям Борзнянського, Сосницького, Корюківського та Чернігівського районів фахівці радять зачекати місяць-два з оформленням головного документа громадянина. Звичайний паспорт тут оформлять без проблем, а от ID-картку видати поки що не зможуть — чекають на нове обладнання.

Як для отримання паспорта старого зразка, так і для ID-картки, до міграційної служби потрібно подати лише свідоцтво про народження. Але, за словами спеціалістів, якщо подати ще й ксерокопії паспортів батьків, це в рази пришвидшить процедуру підтвердження громадянства. А відтак отримання картки-паспорта нового зразка.

Чимала кількість інформації зберігатиметься на безконтактному чіпі. Зокрема туди обов’язково потрапить інформація про місце реєстрації та сімейний стан особи. Щоправда, побачити її зможе лише той, хто матиме спеціальний зчитувальний пристрій.

Однак на початковому етапі ID-картка не стане заміною стосу різних документів. Так, за бажанням особи, що оформлює паспорт нового зразка, на чіп можуть внести відомості про право власності, наприклад, на житло. З рештою доведеться зачекати.

Зачекати доведеться і дорослим, які просто хочуть замінити паспорт старого зразка на документ нового. Якщо 16-річні українці перший свій документ отримуватимуть безкоштовно, то решті доведеться за новацію платити. Скільки? Стане відомо, коли Верховна Рада ухвалить відповідний законопроект.

Втім, в міграційній службі вважають, що це питання зараз не на часі, бо ж дію старих синіх книжечок ніхто не зупиняв. А от ID-картки доведеться змінювати раз на десять років.


Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.